Gümüş Sörfçüme sonunda kavuştum..

Gümüş Söfçümü bügün teslim aldım. Son seri olarak Fabrikadan 3,4 gün önce bayiye geldi.İlk izlenimlerim Beyaz olan hararet ve yakıt göstergeleri kırmızı olarak geldi.(Yakıt almamıştım çektiğimde oyüzden benzin ibresi gözükmüyor )Ayrıca teyp i çok hoşuma gitti yeni model menüleri çok kuşlanışlı, akıcı ve basit herkesin kullanabileceği şekilde olmuş. Dokunmatik ekran yapmışlar. Navigasyon güncel durumda. Kart dönüştürücüsüyle beraber verdiler. Güncellemesini nasıl yapıcaz sormak aklıma gelmedi yalnız. Ve gelelim ses sorununa..Uzun yoldan geldim urfadan diyarbakıra kadar kullanıp deneme şansım oldu. Yolun bir kısmı eski astfaltı bozuk satıh..aşırı bi uğultu vardı resmen duymamak için müziğin sesini açtım.çok moralim bozuldu. Bi süre sonra yenilenmiş asfalta çıktım oda nee birden tüm ses kesildi ben şok tabi bi güldüm kendi kendime gümüş sörfçüm helal sana dedim :) şaka bir yana arkadaşlar bu ses olayının yolla alakalı olduğunu anladım. Onun dışında kapı fitillerinden 2017 serisinde gelen sesi duyamadım. Babamda var beyaz fc5 serisi evet fitillerden rüzgar sesi geliyor. Servise söyleyince hepsi alıyor cevabı klasik.. Sanırım bu yeni seride çözmüşler. Eğilip ince ince inceledim göçük sorununu göremedim teslim almadan baya bastırdımda elimle tık demedi sol ve sağ bloklar :) elegance model olduğu için bagaj butonunu sordum arkadaşlar elektrik ustası geldi. Olmaz dedi. Dedim bana nasıl olur onu anlat. Olmaz diye birşey yoktur. Ben kendi fikrimi söyledim mantıklı buldu. Ön düğmeden arkaya exc. Butonu takalım hat çeklelim dedim dedi yine olmaz. Ee napcaz Bide kapak açma motoru çift çalışıyormuş onların.. ondanda takmak lazım dedi. Dedim buton motor hat kaça mal olurdedi 2500 3000 bulur. Dedim buton nekadar 400 500 vardır dedi. Dedim hayırlı işler :) ben bu buton olayına taktım oraya hiç olmadı güzel bi buton ayarlıcam elektronik mezunuyum az çok kendimce bişeyler yapmaya çalışırım. bu arada tesisatı bozmadan Kesmeden soketlerin girişinden Arkaya hat çekicem gerekirse ardunio kullanıp bişeyler yapmaya çalışıcam. oraya o buton gelecek.. :) Güvenlik derseniz arkadaşlar abartmayalım lütfen trafikte bagajımda altınlarla dolu valiz taşımıyorum en fazla çocuk arabası izne gidersem uzun yolda valizim oluyor. Trafikte çalıncak bişeyi zaten bagajıma kitlensede koymam. Denemelerimi fotograflayıp burada paylaşırım inşallah. Yalnız şuan farazi konuşuyorum butonu her durumda ölçüp denemem lazım. Kapılar kitkiyken napıyo içereden kitleyince açılıyormu felan filan bunları henüz bilmiyorum. Lütfen yok olmaz bişeyden haberin yok gibi yorumlar yapmayalım bilgi paylaştıkça çoğalır lafını unutmayalım.. Bir bildiğiniz veya farklı fikirleriniz varsa paylaşalım ve hep beraber yapalım yararlanalım.. Arabalarımızı geliştirelim zevkimize göre daha kullanışlı hale getirelim.Ardunio can bus konusunda bilgisi olana bu iş çocuk oyuncağı ama beni o konu biraz aşıyor.Eğer bilen varsa uygular ve paylaşırsa bizde denemeye çalışalım. Şuan ki genel fikirlerim bunlar. Herkese Rabbim kazasız belasız binmeyi nasip etsin arabasına.. P81129-151343(1).jpegP81129-151336(1).jpegP81129-151350.jpegP81129-145625.jpeg

MX6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Guno1988 Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yeni aracınız hayırlı olsun.
CivicTR ailesine hoşgeldiniz.
Ayrıntılara önem veriyorsunuz. Bu buton meselesini çözüp paylaşırsanız güzel olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Eokyay

0
Hayırlı olsun allah kazasız belasız sürmek nasip etsin aracın kapı çizgilerindeki boşluklar sanki bana biraz fazla geliyor yoksa daha önceki aracım fd6 siyah bir araçtı gözüm alışmıştı beyaz oluncami birden gözüme batmaya başladı anlamadım

Herkese çok telekkür ediyorum :) Amin cümlemiz inşallah kazasız belasız.. Benim gibi ilgili arkadaşlarla umarım denk geliriz hep beraber parça parça ilerleriz.. Siyah olduğu için olabilir çünkü ara yerlerin dolgusu arkadaki kapı fitilleri siyah altına siyah belli olmuyordur beyaz altı siyah her türlü batar gözünüze :) ama öyle bir göz aşinalığımız olmadığı için bana normal geliyor açıkçası

MX6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri