? Güncel > Benzin / Motorin / Lpg Fiyatları

Aracınız
Civic FC5 2020
Benim için psikolojik sınır LPG’de 6 tl ve üstüydü. Bunun üstnü vereceksem lpg ye niye biniyorum derim kendime... zaten aracımı satışa çıkarıyorum bu hafta içi. Bidahada lpg li araç almam.

Başkan
Hayırlı uğurlu olsun

Benim aracıda satıver exe eco 2020 30bin yarınbakımı var damla servis hepsi füme isteyen olur belki elegance istemeyen çıkarsa diye diyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Haydi hayırlısı, heyecanla bekliyoruz...

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Haydi hayırlısı, heyecanla bekliyoruz...

Hocam “heyecanla” ifadenizi okuyunca iyi güldüm, teşekkürler ?
Ağlanacak halimize gülüyoruz?

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam “heyecanla” ifadenizi okuyunca iyi güldüm, teşekkürler ?
Ağlanacak halimize gülüyoruz?
Ortalama Brent petrol artışı: %230. Aynı dönemde ise bizim LPG'de ki artış yaklaşık %100. Malum, petrol fiyatları dünyada herşeyin fiyatlarını belirliyor. Demem o ki, maalesef LPG bu fiyatlarda kalamaz, daha da artar!
1633169926158.png

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam, LPGye 71 kuruş zam geliyorsa ben benzine gelecek zamdan gerçekten korkuyorum, ve çok heyecanlıyım, yalan yok:)))

Ekonomik kullanıma takik birisi olarak LPG li FB7de şehiriçi 8.5 ortalamam vardı (20 ayda aldığım tüm yakıtların şehiriçi ortalaması). Şimdi 1.5 turboda aynı güzergahta 6.4 ortalamam var.

Güncel fiyatlarla şöyle oluyordu
FB7 ------ 46 kurus/km + biraz benzin
1.5 turbo ------ 50 kuruş/km.

Bunun böyle kalması imkansız, çok gerginim :))

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam, LPGye 71 kuruş zam geliyorsa ben benzine gelecek zamdan gerçekten korkuyorum, ve çok heyecanlıyım, yalan yok:)))

Ekonomik kullanıma takik birisi olarak LPG li FB7de şehiriçi 8.5 ortalamam vardı (20 ayda aldığım tüm yakıtların şehiriçi ortalaması). Şimdi 1.5 turboda aynı güzergahta 6.4 ortalamam var.

Güncel fiyatlarla şöyle oluyordu
FB7 ------ 46 kurus/km + biraz benzin
1.5 turbo ------ 50 kuruş/km.

Bunun böyle kalması imkansız, çok gerginim :))

İnş çok zam gelmez hocam :) ama bence verdiğiniz verilere göre her halikarda LPG anlamsız kalıyor :) Eskiden benzinle aradaki fiyat avantajı %40lara varıyordu, mevcut hesabınıza göre ise %10lara düşüyor. Diğer yandan 1.5 Turbo’nun çekiş keyfini de istediğiniz zaman yaşayabiliyorsunuz :)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Epgis:
Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı

08/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

Motorinde 23 KRŞ/LT

Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.

ywzckr

0
Ortalama Brent petrol artışı: %230. Aynı dönemde ise bizim LPG'de ki artış yaklaşık %100. Malum, petrol fiyatları dünyada herşeyin fiyatlarını belirliyor. Demem o ki, maalesef LPG bu fiyatlarda kalamaz, daha da artar!
Ekli dosyayı görüntüle 266537

Dünyada Lpg nin %65 i doğalgazdan üretiliyor hocam, petroldeki artışla aynı oranda olmaz daha çok doğal gaz belirliyor fiyatını. Doğalgaza gelen zamlar yansıyor şuanda, birde fiyatı 8 lira olan benzinde bayinin kar marjı maksimum 80 kr civarları belirlenirken, lpg de bayi kar marjı maksimum 97 kr civarları. Bu en fazla 50-60 kr olmalı ki heryerde yakın fiyatlar olsun. Doğalgaza zam gelmeye devam ederse lpg benzine eşit bile olabilir. Şuan fiyatlar avrupaya göre ucuz türkiyede ama bizim alım gücümüz avrupanın yarısı bile olmadığı için bize hep pahalı gelmeye devam edecek. Benzine 20-30 krş 2 zam daha yapıldığında eşel mobil biter ama o zamana kadar lpg ye de zam gelirse hiç anlamı kalmayacak lpgnin, şuan eşel mobil sürdüğü sürece lpg anlamsız. Eşel mobil şuan kalkarsa benzin 11 arası mazot 9 lpg de 7 liraya yakın olur o zaman ne yaparız bilemiyorum.

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Dünyada Lpg nin %65 i doğalgazdan üretiliyor hocam, petroldeki artışla aynı oranda olmaz daha çok doğal gaz belirliyor fiyatını. Doğalgaza gelen zamlar yansıyor şuanda, birde fiyatı 8 lira olan benzinde bayinin kar marjı maksimum 80 kr civarları belirlenirken, lpg de bayi kar marjı maksimum 97 kr civarları. Bu en fazla 50-60 kr olmalı ki heryerde yakın fiyatlar olsun. Doğalgaza zam gelmeye devam ederse lpg benzine eşit bile olabilir. Şuan fiyatlar avrupaya göre ucuz türkiyede ama bizim alım gücümüz avrupanın yarısı bile olmadığı için bize hep pahalı gelmeye devam edecek. Benzine 20-30 krş 2 zam daha yapıldığında eşel mobil biter ama o zamana kadar lpg ye de zam gelirse hiç anlamı kalmayacak lpgnin, şuan eşel mobil sürdüğü sürece lpg anlamsız. Eşel mobil şuan kalkarsa benzin 11 arası mazot 9 lpg de 7 liraya yakın olur o zaman ne yaparız bilemiyorum.

Detaylı bilgi için teşekkürler hocam. Ne mi yapacağız? Ekonomi olsun diye 60/70 km/s hızı geçmeyeceğiz yada battı balık yan gider misali gazı kökleyeceğiz :) Şaka bir yana Türkiye'de ve tüm dünyada hayat pahalılığı aldı başını gidiyor. İnşaallah en kısa süre ekonomi bir dengeye oturur.

Geri