Güncel LPG Tüketimi FD6

Aracınız
Merhaba 2008 model Fd6 var otomatik
3 ay önce atiker grand lpg taktırdım şehir ici 150 tl.'ye 200 km. gibi komik bir km. yapıyor. Taktırdığım yere götürüyorum hiçbir sıkıntısı yok diyor arabadan soğuttular beni resmen
Benzinde de şehir içi km.'de 1 tl. yakıyordu.
Herhangi bir motor arıza lambası falan yanmıyor. Ama benzinden lpg'ye geçer iken sallantı gibi çok hissettiriyor. Sebebi nedir?
Benzinde 1 lira yakması demek, ortalama 17lt/100km demek ki zaten araç benzinde de fazla yakıyor. Aracın çekişi nasıl? Subap ayarı vs yapılmış mı? Bence önce subap ayarı yaptırın. Lpg işi çözülür sonra.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2008
Anlattıklarınıza göre aracınız afaki yüksek yakıyor.
> Taktırmadan yakıt değeriniz nasıldı?
> Lpg için yol ayarı ve afr ayarı yapıldı mı?
> Subap ayarı en son ne zaman yaptırdınız?
> Atiker arıza lambasını yaktırmayan program yüklemiş olabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Lpg takılmadan önce şehir ici benzinde 1 tl.takiyordu net
Subap ayarını lpg.yi taktirmadan 2 ay önce falan yaptırdım şu an lpg takılali 7 ay oluyor totalde 7 bin km yol.bile yapmadım. Bujiler yeni çekişte hiç sorun yok . Olması gereken yakit.degeri bumu yani

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Lpg takılmadan önce şehir ici benzinde 1 tl.takiyordu net
Subap ayarını lpg.yi taktirmadan 2 ay önce falan yaptırdım şu an lpg takılali 7 ay oluyor totalde 7 bin km yol.bile yapmadım. Bujiler yeni çekişte hiç sorun yok . Olması gereken yakit.degeri bumu yani
> Sizin araç lpg öncesinde de fazla yakıt harcıyormuş. Lpgden ziyade araç benzinde iken normal fabrika verilerine yaklaşması gerek. 100 km. Litre olarak bilemedin yoğun trafikte bir veya iki litre fazla olsun. Şuan lpgde problem aramayın benzinde iken neden bu kadar çok yakıyor?
> Arıza lambası yanıyorsa veya zengin karışımda olabilir. Obdniz varsa ltf değerine bakabilirsiniz. -10'larda geliyorsa zengin anlamına gelir. Buda performans, yakıt ve emisyon değerlerinde artışa neden olur.
> Önerim aracınızın beynine reset attırın. Yakıt haritasını sıfırlayın üstüne 100 km. Benzinde kullanın sonra değerleriniz düzelir ise lpg ayarı buna göre yapılmalı. Ne kadar güzel harita o kadar güzel ayar yapılmış olur.
> Artı olarak. Kışın kısa mesafelerde her araç fazla yakar. Bunuda göz ardı etmeyelim. Uzun süren yolculuklarınızı esas alın.
> Şehir içi ve şehir dışı kullanımlarda ayrı ayrı değerlendirilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri