Güne kaza ile başladım

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Malesef ufak ama can sıkıcı bir kaza ile güne başladım. Öndeki araçlar ışıkta hareket etti, ben de hızlandım ama sağdan önümdeki araçların önüne geçerek uyanıklık yapanlar nedeniyle silsile ile herkes sert fren yaptı, ben de yapmama rağmen öndeki araca çarptım. Öndeki araçta hiçbir şey yok, bende de tampon tırnaklarından bazıları kırılmış, sol farın iç kısmı çatlamış, ön kaput malesef bombeli eğilmiş, sanırım radyatörde de sızıntı vardı gördüğümde. Bir de öndeki honda logosu ve plastik krom kısım kırılmış. Büyük bir kaza değil şükür ki ama can sıkıcı bir durum.

Önümdeki araçtaki adamın arabasında hiçbir şey yok ama adam benden para istedi olmaz dedim. Ben de tutanak tutalım trafiği meşgul etmeden sağda park yeri ver oraya gel dedim tamam dedi ama gitti. Araçta kamera da var ama ilginç bir şekilde bugünkü kayıtları hafıza kartında bulamadım.
Kasko şirketim HDI, aradım yetkili servis yerine anlaşmalı servise gidersem %30 hasarsızlık bozulmayacak ve tamir bitene kadar ikame araç olacak dediler. Haftasonu da geldiği için ikame aracı pazartesi alacağım. Bakalım ne kadar sürecek, tam ramazan öncesi canımı sıksa da cana bir şey gelmedi ona sevindim. İlk tespitlere göre sol far, kırılan plastikler, radyatör değişecek, ön kaput düzeltilecek.

Normalde takip mesafesine aşırı dikkat ederim ama tam ilerlerken hem öndekinin ani freni hem sağdan girmeye çalışanlar yüzünden bu kaza oldu.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-04-09 at 13.26.17 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-09 at 13.26.17 (1).jpeg
    128.1 KB · Görüntüleme: 237
  • WhatsApp Image 2021-04-09 at 13.26.17 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-09 at 13.26.17 (2).jpeg
    143 KB · Görüntüleme: 225
  • WhatsApp Image 2021-04-09 at 13.26.17.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-09 at 13.26.17.jpeg
    133.7 KB · Görüntüleme: 224

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Geçmiş olsun hocam belki büyük bir bela defoldu öyle düşünün yapılır halledilir tabi can sıkıyor illaki.

Son düzenleme:
Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
cok geçmiş olsun. %30 hasarsızlık bozulmayacak ne demek oluyor?

Yetkili servise gidersem hasarsızlık indirimim gidecek, bir sonraki yenilemede yüksek prim ödeyeceğim demekmiş. Kendi anlaşmalı servislerine gittiğimden hasarlı değil gibi yenileyebileceğim indirimli olarak.
Herkese çok teşekkür ederim. Ufak kaza da olsa insan bir afallıyor. Çok şükür büyük bir şey değil. Hele ki cana gelen bir şey yok.

Geri