Güzel Türkçemiz Adına Lütfen Okuyalım!

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Sayın site yönetimi,
Bir edebiyat bilimci ve bunun da ötesinde Türkçenin doğru kullanımına gönül vermiş biri olarak sizden küçük bir ricam var:
Bildirimler kısmında "... başlıklı konuya cevap yazdı. Bundan sonra daha fazla mesaj da yazılmış olabilir." uyarısıyla karşılaşıyorum. Burada çok yaygınlaşmış ve dilimiz adına kangren haline gelmiş bir hata var. "dahi" anlamındaki "de/da" bir bağlaçtır ve her daim ayrı yazılmalıdır. "Aman canım ne olacak, öyle de yazılsa, böyle de yazılsa herkes anlıyor." diye diye dilimizin bütün güzellik ve inceliklerini kaybetmeye başladık ne yazık ki. Biz öncelikle kendi ana dilimizin imkanları tanımalı, benimsemeli ve kullanmalıyız ki başka milletlerin de bize ve dilimize saygı duymalarını sağlayabilelim.
Bildirimin doğrusu şu şekilde yazılmalıdır: "... başlıklı konuya cevap yazdı. Bundan sonra daha fazla mesaj da yazılmış olabilir."
Eğer bu önerime hassasiyet gösterir ve düzeltirsek çok mutlu olurum. :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@OnurHas Hocam, geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Türkçe dil çevirisi bize ait değil, forum scripti içerisine paket halinde yüklüyoruz. Gördüğünüz hataları bildirir iseniz memnuniyetle manuel olarak değiştirebiliriz, mesajınız da belirtmiş olduğunuz hatayı düzelttim.

Teşekkürler, keyifli forumlar.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
@OnurHas Hocam, geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Türkçe dil çevirisi bize ait değil, forum scripti içerisine paket halinde yüklüyoruz. Gördüğünüz hataları bildirir iseniz memnuniyetle manuel olarak değiştirebiliriz, mesajınız da belirtmiş olduğunuz hatayı düzelttim.

Teşekkürler, keyifli forumlar.
İlginiz ve hassasiyetiniz için ben teşekkür ederim.

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Maşallah farkındalık ayrı birşey. Forumda konu, konu başlığı ve üye yorumlarında ne kadar çok düzeltme yaptığımı bilseniz. Ödül verirsiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Türkçemize sahip çıkmak adına güzel paylaşım olmuş teşekkür ederim kendi adıma. Emin olabilirsiniz başlıklarda konularda bir çok hatayı düzeltiyoruz

COR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Maşallah farkındalık ayrı birşey. Forumda konu, konu başlığı ve üye yorumlarında ne kadar çok düzeltme yaptığımı bilseniz. Ödül verirsiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Çok teşekkür ederim, bu konuda forum yöneticileri olarak hassasiyet gösteriyor olmanız beni çok mutlu etti gerçekten

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Türkçemize sahip çıkmak adına güzel paylaşım olmuş teşekkür ederim kendi adıma. Emin olabilirsiniz başlıklarda konularda bir çok hatayı düzeltiyoruz

COR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu konuda siz forum yöneticilerinden böyke olumlu ve hassasiyet içeren geri bildirimler almak beni çok mutlu etti inanın. Çok teşekkür ediyorum

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Güzel paylaşım. Hassasiyetiniz için kendi adıma teşekkür ediyorum.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri