Hangi marka Benzin kullanılmalı?

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba 2018 model elegance eco aracim var lpg yi shellden alıyorum her zaman ancak benzin için bazıları she'll diyor bazıları bp sizce hangisinden benzin almalıyım

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba 2018 model elegance eco aracim var lpg yi shellden alıyorum her zaman ancak benzin için bazıları she'll diyor bazıları bp sizce hangisinden benzin almalıyım

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bilindik markalardan alındığı sürece benzinde sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu firmaların katkılı motorin ile katkısız motorin arasında ne fark var. 5 kuruş fiyat farkı var ama bu katkı ne, ne işe yarar, katkılı önemli ise hiç katkısız satmasınlar 5 kuruş fazla katkılı dan satsınlar, mesela Shell için konuşuyorum 5 kuruş fazla öyle çok büyük bir fiyat farkı olmamasına rağmen firma çoğu kampanyasını katkılı motorin yada benzin için gerçekleştiriyor, ben diyorum ki şirketler katkılı benzin/motorinde katkısız benzin/motorine nazaran daha fazla mı kar ediyor. Biraz uzun tuttum lakin bu farklarını bilen yada hangisi tercih edilmeli konusunda bir ön görüsü olan bir arkadaşım var mı?

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Shell’in V-Power(eski adıyla nitro) yakıtlara kampanya yaptığını yada daha fazla puan verdiğini farkettim ama sizin mesajınızı okuyana kadar nedenini irdelememiştim.
Konuyla ilgili bilgi sahibi değilim ancak;

Aklıma gelen ilk şey argeye ayrılan bütçe için teşvik ediliyor olabilir...?
Bir başka fikir de eğer katkılı olan yakıtların çevreye zararları da daha az ise kyoto protokolüyle ilgisi olabilir...?

Motora faydalı olduğunu da açıkça beyan ediyor Shell doğruysa...?

Aracınız
Ben benzinli fc5 sahibiyim. Bir ay öncesine kadar shell den Baska benzin almıyordum. Sonra niye diğerlerini denemiyorum ki diyip hepsini denemeye basladı.. BP ve opet ile aracımın daha güclü gittiğini net bir sekilde hissettim. Total hiç hosuma gitmedi. Km olarak hemen hepsi aynı gibi. PO yu deneme fırsatım olmadı sıra onda opet dolu depom bitince onu da tecrübe etmiş olacağım..

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

2 ay icinde, 2-3 kez shell fullsave, 2 kez opet benzini aldim. Son 2 depoyu da v-power aldim. Opet te harcamam cok yuksekti, fullsave de opet kadar olmasa da ona yakin harcama yapti ancak v-power da km de harcanan lt miktari kesinlikle cok dustu. Benim earthdream motoru katkili yakit seviyor galiba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yıllardır farklı kasa civic kullanan birisi olarak şunu farkettim, honda motoru genel olarak shell'in yakıtını seviyor. Shell olmadığında ise PO'dan alıyorum.
Arabamı teslim alırken bayideki satış temsilcisine sormuştum. Bilindik markalardan alın dedi lakin honda da bir süre önce shell'i tavsiye ediyordu değişti mi bilmiyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yıllardır farklı kasa civic kullanan birisi olarak şunu farkettim, honda motoru genel olarak shell'in yakıtını seviyor. Shell olmadığında ise PO'dan alıyorum.
Arabamı teslim alırken bayideki satış temsilcisine sormuştum. Bilindik markalardan alın dedi lakin honda da bir süre önce shell'i tavsiye ediyordu değişti mi bilmiyorum.
Hep Shell V-power kullanıyorum. Yakıttan gayet memnunum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FC5 2018
FC5 ten önce polo ile Shell ve OPET kullandım,motor shellde daha kararlı daha pürüzsüz hissiyatı veriyordu yalnız menzil olarak OPET aynı güzergahı aynı şartlarda çok denedim 80 km bandında daha uzun menzil sunuyordu.Fc5 e çok darda kalmadıkça Shell v power alıyorum.Motorlarin yakıt seçtiği kanaatindeyim.Baska marka araçlarda bu durum tam tersi olabiliyor.

Geri