Hangi Renk Daha Sağlam Beyaz Mı Füme mi

akif

0
Aracınız
Arkadaşlar hayırlı bayramlar , size fc5 renk seçimi konusunda bazı sorularım olcak ben açıkçası bu araçta bazı detaylar sonucunda iki renk arasında gidip geliyorum, ilk olarak eskiden sahip olduğum 2011 model fd6 model aracım füme idi ve cidden ilgi çekici bır araçtı şükür yani bir sıkıntı çıkarmadı hiç , sadece anahtar felan deyince kapılara kolay çiziliyordu onun dışında en ufak yıkamada boya kalkması gibi bir durum asla olmadı , ikinci aracim 2013 model fb7 kasa bir Honda Civic elecange Eco beyaz araçtı maalesef araç beyazdı ve aracı ne zaman detaylı incelesem ufak boya kalkmalari oluyordu ve yıkamaya korkuyordum , şimdi aklımdaki soru bu fc5 aracı kendi akrabalarım dahil beyaz kullanıyorlar ve öneriyorlar benim aklımda fümeye gidiyor , şuan füme yada beyaz araç kullanan arkadaşlar varsa yorum yaparsa sevinirim . (Not: şuanda beyaz sahibi olup keşke füme alsaydim diyen yada tam dersi durumda düşünenler varsa onlarda yazarsa çok mutlu olurum hayırlı forumlar)
Kardeşimde beyaz renk eco executive bende de füme renk eco elegance var ikisi de makyajlı. Ben henüz kaput koruma filmi yaptırmadım 1 tane taş izim var o da yeni yapılan sahte asfaltta kendini bilmezin biri çakılları fırlata fırlata son hız yanımdan geçtiği için. Kardeşimin aracında 6-7 tane taş izi oldu her yıkadığımda bir yerlerinde boya atması farkediyorum diyordu hemen dynoshield kaput filmi çektirdik kaput sağlam kalsın diye. Kullanılan yerler yollar etkilese de bence füme renk boya olarak daha sağlam beyaza göre hatta bazı fb7 ve fc5'lerde arka camla tavan arası boya kalkma sorunu oluyor beyaz renklerde. Ben izmir'deyim füme renk eski fb7 beyaz renk arabama göre güneşin altında daha çok ısınıyor bunu da hesaba katın.20200723_233918.jpeg

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Kardeşimde beyaz renk eco executive bende de füme renk eco elegance var ikisi de makyajlı. Ben henüz kaput koruma filmi yaptırmadım 1 tane taş izim var o da yeni yapılan sahte asfaltta kendini bilmezin biri çakılları fırlata fırlata son hız yanımdan geçtiği için. Kardeşimin aracında 6-7 tane taş izi oldu her yıkadığımda bir yerlerinde boya atması farkediyorum diyordu hemen dynoshield kaput filmi çektirdik kaput sağlam kalsın diye. Kullanılan yerler yollar etkilese de bence füme renk boya olarak daha sağlam beyaza göre hatta bazı fb7 ve fc5'lerde arka camla tavan arası boya kalkma sorunu oluyor beyaz renklerde. Ben izmir'deyim füme renk eski fb7 beyaz renk arabama göre güneşin altında daha çok ısınıyor bunu da hesaba katın.Ekli dosyayı görüntüle 260802

Açıklamanız için çok teşekkür ederim örnekle vermeniz çok daha iyi oldu bakalım şuan için beyaz biraz daha önde gözüküyor ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu sorunun cevabı aslında basit, metalik boya adından anlaşıldığı üzere renk veren katmanda metalik veya polimer malzeme bulundurur ve bu malzeme dayanıklılıkta kazandırır.
Ama metalik boyama uygulamalarında renk tutturmak ustalık gerektirir, daha zordur.
Linke bakılmasını tavsiye ederim,

akif

0
Aracınız
Açıklamanız için çok teşekkür ederim örnekle vermeniz çok daha iyi oldu bakalım şuan için beyaz biraz daha önde gözüküyor
Füme daha parlak daha dikkat çekici ama beyaz renk güneşte daha az ısınıyor daha uzun süre temiz görünüyor hocam renk konusu tamamen kişisel zevkinize kalmış. 20200719_152053.jpeg20200719_151434.jpeg

Aracınız
Civic FC5 2020
Füme daha parlak daha dikkat çekici ama beyaz renk güneşte daha az ısınıyor daha uzun süre temiz görünüyor hocam renk konusu tamamen kişisel zevkinize kalmış. Ekli dosyayı görüntüle 260806Ekli dosyayı görüntüle 260807

Maşallah hocam nazar değmesin kafam iyice karıştı , bizim otopark maalesef açık güneş tepede beyaz bir adım önde gibi ama fumede çok güzel duruyor bakalım ?

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende de füme var. Önceki aracım beyazdı. Fümenin tek sıkıntısı güneşte kalırsa çok ısınıyor. Hele deri döşeme can yakıyor ?

akif

0
Aracınız
Şimdi tekrar alma şansınız varsa hangisini alırdınız
Hocam durum şöyle; yıkanınca arabalar kardeşim ''bende füme alsay mışım ateş ediyor senin ki" diyor ama zaman geçip arabalar kirlenmeye başlayınca işler değişiyor. Sıfır alırken beyazla füme yanyanaydı beyaz diye gittik eşim direkt füme olsun beyaz istemem demişti şimdi alacak olsam yine füme alırım seramik kaplama ve siyah cam filmleriyle albenisi çok yüksek oluyor özellikle yeni yıkandığında herkes dönüp bakıyor fümeye ama dediğim gibi renk konusu tamamen sizin zevkinize kalmış.

Aracınız
Civic FC5 2020
Beyaz olurdu sanırım. Ama kozmik mavi de çok gözü gidiyor.
Hocam durum şöyle; yıkanınca arabalar kardeşim ''bende füme alsay mışım ateş ediyor senin ki" diyor ama zaman geçip arabalar kirlenmeye başlayınca işler değişiyor. Sıfır alırken beyazla füme yanyanaydı beyaz diye gittik eşim direkt füme olsun beyaz istemem demişti şimdi alacak olsam yine füme alırım seramik kaplama ve siyah cam filmleriyle albenisi çok yüksek oluyor özellikle yeni yıkandığında herkes dönüp bakıyor fümeye ama dediğim gibi renk konusu tamamen sizin zevkinize kalmış.

Mavi konusunda aslında ilgimizi çekmedi değil ancak arabanın garajı güneş altında olma ihtimali açısından düşündürüyor ailemle şuan beyaz konusunda biraz daha yakınız hem şartlar yüzünden bakalım neler olcak.

Geri