Hararet düşüklüğü

Aracınız
Arkadaşlar 2010 fd6 aracımda durduğu yerde 15 dk beklemesine rağmen ısınamama bide yokuşta hararet düşüklüğü vardı. Bütün sanayiye gittim termostat değiştirdik 2 kere havasını aldılar 45 dk çalıştı araba ancak hala yolda giderken hararet çeyreğin üstüne çıkmıyor. Fan açma gibi problem yok uzun yola çıktığımda 3 dişe kadar düşüyor hararet ama sıcak üflüyor sadece göstergede bir anormallik var sorun nedir bulamadık. Aranızda bu durumu yaşayan var mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
tekrar merhaba arkadaşlar bugün sorun çözüldü sanırım aracımın yağ bakımı da gelmişti gittim yağ değişimi için ustaya durumdan bahsettim her şey normal gözüküyor su seviyesini kontrol edelim dedi ve baktı yaklaşık 1,5 litreden biraz fazla su eksilmiş tabi antifrizi ve su ilavesi yaptı ve artık lamba yanmıyor inşallah da bir daha yanmaz

Aracınız
Ha bu arda birçok özel servisle de telefonda konuştum hemen hemen hepsi su eksilmiştir dedi efe honda yı aradım önce getir bakalım dedi sora insaflı biri telefonda bana su seiyesini kontrol et dedi

Benimde fd6 im nin eger gaz siz gidiyorsam hararet çıkmıyor. Ilce den il merkezine genelde asagi meyil li gidiyorum 10 km. 5dis çıkabildi . ama gazli gidersem hemen çıkıyor. Termoatat 2 sefer degisti. Sorun ayni. Kaclik termostat taktirmayiz ki.

cıvıc diye yazılır, sivik diye okunur.

Benimde fd6 im nin eger gaz siz gidiyorsam hararet çıkmıyor. Ilce den il merkezine genelde asagi meyil li gidiyorum 10 km. 5dis çıkabildi . ama gazli gidersem hemen çıkıyor. Termoatat 2 sefer degisti. Sorun ayni. Kaclik termostat taktirmayiz ki.

Aracında sorun yok kışın gaz vermeden giderken 10 km normal böyle olması araç içeriyi ısıtıyorsa sorun yok hondaların motoru soğuk çalışır hemen ısıtır çabuk soğur

vtec kicked in yo !!!

Araç vites aşağı meyilli yolda gaz vermeden gitmek motorun içinde yakıtı kesmek demek buda patlama olmaması demek yani soğuması gayet normal

vtec kicked in yo !!!

Tamm arkadaslar biliyorum o kısmi.da Termostatin görevi belli bir yere kadar araç suyunun motor içinde ısınmasını saglamak degil mi? Acaba bu ısının derecesi ne. Kadranda kaca çentige kadar .. Bence bu termostat derecelerinde bi sikinti var. Orijinalini ogrenebilsek ona gore takariz da.

Tamm arkadaslar biliyorum o kısmi.da Termostatin görevi belli bir yere kadar araç suyunun motor içinde ısınmasını saglamak degil mi? Acaba bu ısının derecesi ne. Kadranda kaca çentige kadar .. Bence bu termostat derecelerinde bi sikinti var. Orijinalini ogrenebilsek ona gore takariz da.

Orjinali 268 tl serviste ama senin termostatta sıkıntı yok gibi içersi ısınıyorsa

vtec kicked in yo !!!

Ad Soyad
Mehmet Çağrı
Aracınız
Civic FC5 2020
Benzer bir problemimin olduğunu farkettim. Aracımın şehir içi dur kalk kullanımında hararet seviyesi hep ortada kalıyor fakat uzun yola çıktığımda yaz akşamları dahi hararet orta seviyeden alt seviyelere doğru düşüyor, yokuşlarda orta seviyeye yaklaşıyor. Termostatım arızalı yada sürekli açık kalma durumu olabilir mi?

Araç ısınıp hararet orta seviyeye geldikten sonra yaz kış hiç düşmeden o seviyede mi kalması gerekir?

Kışın ısıtmada vs bir problem yaşamadım, su seviyem 2 yıldır hiç azalmadı, antifiriz derecesi -30 derecelerde ölçülüyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benzer bir problemimin olduğunu farkettim. Aracımın şehir içi dur kalk kullanımında hararet seviyesi hep ortada kalıyor fakat uzun yola çıktığımda yaz akşamları dahi hararet orta seviyeden alt seviyelere doğru düşüyor, yokuşlarda orta seviyeye yaklaşıyor. Termostatım arızalı yada sürekli açık kalma durumu olabilir mi?

Araç ısınıp hararet orta seviyeye geldikten sonra yaz kış hiç düşmeden o seviyede mi kalması gerekir?

Kışın ısıtmada vs bir problem yaşamadım, su seviyem 2 yıldır hiç azalmadı, antifiriz derecesi -30 derecelerde ölçülüyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
> Şehir içinde ön taraftan rüzgar az aldığı için ortada kalması normal olandır. Uzun yolda önden fazla rüzgar alır ve çeyrek gazla hareket edildiği için bir kaç kademe düşük olabilir. Rampalarda gaza fazla basıldığı için hararet ortaya gelir. Fan orta seviyeyi geçmesine izin vermez.
> Somut olarak Obd'ye bağlayıp ısı takibi yapmak gerekiyor.
> Benim kendi aracımdaki takibime göre şehir içi 90 derecenin altına pek inmez iken uzun yolda 82 ve 84'de geziyor. Düz yol 110 sabit hızda giderim.
> Tam yüklü, hava sıcak, uzun rampada, klima açık en son 103 dereceyi gördüm.

Son düzenleme:
Geri