Civic FB7 Hararet göstergesinin yanip sönmesi

Aracınız
Civic FB7 2016
Merhaba arkadaslar. 4 5 gun once hararet gostergesi bir sure yanip sondu daha sonra kesildi. Kaloriferi acmistim ve isitmiyordu arac icini. Sonra bu yanip sonme olunca saga cektim. Bir sure sonra yola devam ettim. Bugun yine kisa mesafede giderken yine kaloriferi actim cok gec isitti hep soguk ufledi. Ardindan bunla alakali mi bilmiyorum yine kirmizi renkli hararet gostergesi yanip sondu bi sure sonra sondu. Dönüşte ise araci park ettigim sirada yandi sönmedi bu sefer bende stop ettim. Radyatör kapagibi actim hic su yoktu 1.5 litre su ekledim arac calisir durumda kaldi bi sure fanlarin calismasini bekledim bu sirada hararet yanmadi hava boslugu var falan dedi arkadaslar o sirada. Bi sure sonra fanlar calisti. Yedek su deposun max mi min mi anlayamadik biraz da ona cesme suyu ekledik. Arac suan park halinde duruyor. Ne yapmam lazim bi zarar vermis miyimdir araca bilenler yol gosterebilir mi.

Aracınız
Civic FB7 2016
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Geçmiş olsun. Öncelikle soğutma su sisteminizde kaçak var. Su biryerlerden azalıyor. Olabilecekler
> Radyatör kapağı
> Hortumlarda hasar
> Regülatör bağlantı yerleri
> Radyatör çatlağı
> Su belli seviyenin altına indiğinde su devirdaim etmez fanda çalışamaz ısı anında yükselir. Sanırım sizde böyle bir durum söz konusu. Isı göstergesi yandığında devam etmeyip durduğunuz için conta zarar görmemiştir diye düşünüyorum.
> Araçların kalorifer motorunun önünde küçük bir radyatör bulunur ve bu radyatör peteklerinden de motordan gelen sıcak su geçer. Eğer siz aracınızı havalandırmasını açar ve sıcağa getirirseniz motorun sıcağı aracınızın içine gelir, tabi motor ısınmış ise. Motor soğuk ise zaten sıcak hava beklemeyin. Motor sıcak fakat soğuk geliyorsa ya soğutma su sistemi devir daim etmiyordur veya sistem tıkalı olabilir.
> Öncelikle Soğutma su sistemindeki problemi çözmeye çalışın ardından komple antifirizli su ile değişim yapın. Sonra kalorifer kontrol edilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Tesekkurler umarim tek seferde bulabilirler cunku servise uzagim biraz. Tanitma konusunuda bilmiyordum k.bakmayin?‍♂️

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bakayim hocam. Arac 8 aydir bende hic su eklemesi vs yapmadim onceki sahibi de cok anlayan biri degildi. Bugun kalorifer isinmasi cok cabuk oldu mesela dünkü islemlerden sonra. Yarin da antifirizi komple organikle degistireyim diyorum hem araci kaldirtip alttan bi kontrol de ederler. Birde hocam araci ilk calistirmada sogukken ozellikle göğsün sağ taraflatindan su şırıltısı geliyor bu konuyla bir baglantisi olabilir mi acaba
Aracınızın su ve yağ kontrollerini kendiniz rutin olarak yapabilirsiniz. Yağ çubuk seviye kontrolü. Radyatör üst kapak su kontrolü gibi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Civic FB7 2016
Dün itibariyle radyatör degisti yeni organik antifiriz eklendi 3lt kadar. Yapan ustanin soyledigi kalitesiz antifirizden dolayi radyatörün zarar gördüğü. Sorun insallah devam etmez hallolmustur gözlüyecez sık sık.

Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar iyi günler. Konu hakkinda subat ortalarinda bi ustaya gittim radyatorden dedi söktü hava basti suya soktu az bi kabarcik oldu degistirdik kale marka taktik. Ardindan bir hafta kadar kontrol ettim eksiltme yoktu. Radyator degisiminden sonra 250 km yapmisimdir. Dun 1 haftadir yatan aracin binmeden once suyuna baktim fuldü marsa bastim arac calismadi(2016 fb7) aku takviyesi ile calistirdik. 20 km kadar yol yaptim park ettim soguyunca yine baktim suyu tamdi. Ertesi gun yani bugun baktigimda su yoktu 1.5lt ye yakin su ekledim ustaya goturdum 50km yol gittim cok hafif yine eksikti ekledik geri geldim. Yarin yine bak haber ver dedi yine eklsilttiyse hava basariz nerde kaçak var arariz 1 gun burda kalir arac seklinde bilgi verdi yine yoksa conta yakmistir 3 4 bin masrafi cikar dedi. Lütfen tecrübeli biri fikir verebilir mi nasil cozeriz bu isi neden su eksiltiyor surekli contayi gercekten yakmis miyimdir. Radyator degismeden once hararet yanip söndü yavasladim kapandi kendiliginden. Yola devam ettim 2 gun sonra yine aynisi oldu kendisi sondü yavaslayinca sonra park ederken yanık kaldı ben de stop ettim hemen kitapcikta da yanik kalirsa stop edin diyor sadece 3 5 saniye yanik kalmistir. Fakat radyator degismesine ragmen 1 ay sonra suyu tam iken 1 gunde nasil 1
5 litre su bosalir? Fikri olan yazarsa sevinirim cıkamadım isin icinden

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar iyi günler. Konu hakkinda subat ortalarinda bi ustaya gittim radyatorden dedi söktü hava basti suya soktu az bi kabarcik oldu degistirdik kale marka taktik. Ardindan bir hafta kadar kontrol ettim eksiltme yoktu. Radyator degisiminden sonra 250 km yapmisimdir. Dun 1 haftadir yatan aracin binmeden once suyuna baktim fuldü marsa bastim arac calismadi(2016 fb7) aku takviyesi ile calistirdik. 20 km kadar yol yaptim park ettim soguyunca yine baktim suyu tamdi. Ertesi gun yani bugun baktigimda su yoktu 1.5lt ye yakin su ekledim ustaya goturdum 50km yol gittim cok hafif yine eksikti ekledik geri geldim. Yarin yine bak haber ver dedi yine eklsilttiyse hava basariz nerde kaçak var arariz 1 gun burda kalir arac seklinde bilgi verdi yine yoksa conta yakmistir 3 4 bin masrafi cikar dedi. Lütfen tecrübeli biri fikir verebilir mi nasil cozeriz bu isi neden su eksiltiyor surekli contayi gercekten yakmis miyimdir. Radyator degismeden once hararet yanip söndü yavasladim kapandi kendiliginden. Yola devam ettim 2 gun sonra yine aynisi oldu kendisi sondü yavaslayinca sonra park ederken yanık kaldı ben de stop ettim hemen kitapcikta da yanik kalirsa stop edin diyor sadece 3 5 saniye yanik kalmistir. Fakat radyator degismesine ragmen 1 ay sonra suyu tam iken 1 gunde nasil 1
Arabanın altına baktın mı ıslak mıydı ? Sen stop ettıktenn sonra su azalmıs hareket halinde deılken anladığım kadarıyla ..
Hortum kaçagına benziyor gibi

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Aracınız yol yapar iken su azalmamış. 1 günde bu kadar su azalması hortum veya eklem yerlerinde ciddi kaçak var demektir. Yolda giderken azalsa radyatör kapağından veya contadan şüphelenirdim. Fakat bana göre conta değil gibi duruyor.
> Conta testi için buji yerlerinden hava basıp radyatörden hava geliyormu diye bakılır.
> Tesisat işi biraz meşakkatlidir. Önce antifiriz renkli ise önce alttan ve üstten göz ile kontrol edilir. Kaçak yerleri antifiriz renginde olur.
> Göremediniz ise eksik kısım antifiriz ile tamamlanır. Yolda 10 km. yüsek devir çevirerek tekrar gelip direk araç life kaldırlır. Kaçak varmı gözlemlenir.
> Ustanın bekletmesindeki sebep sabah ıslaklık araması yapmak içindir.
> Sabır gerektiren bir iş. İnşâallah tez vakit problemi bulursunuz. Bende eskiden baya uğraştım.

Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam valla yıldım. Siirtin ilcesindeyim sark gorevi icin. Merkeze git gel zor usta desen az ehil mi emin degilsin. Bakti lifte kaldirip isik tuttu yok dedi sabah yine bakip arayacagim. Ne onerirsiniz bu durumda lpg t borusu regulator kisimlarindan olabilir mi Ankaradaki ustam genelde o cikiyor dedi. Ayrica conta yandigini sanayi disinda anlayabilir miyim bi yontemi var midir?

Aracınız
Civic FB7 2016
Arabanın altına baktın mı ıslak mıydı ? Sen stop ettıktenn sonra su azalmıs hareket halinde deılken anladığım kadarıyla ..
Hortum kaçagına benziyor gibi

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yagmurluydu yerler islakti hocam. Anlamadigim bir aydir niye azaltmadi hortumsa sorun. Aracin eğimiyle ilgili olabilir mi su varken sola egikti birgun sonra yokken saga dogruydu

Geri