Hararet problemi hk.

Merhaba, 2003 Honda kullanicisiyim geçenlerde 25 km yol yaptim hararet hiç yükselmedi ve kalorifer sıcaklığı ılıktı. Bunun sebebi nedir?

Moderatörün son düzenlenenleri:

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, 2003 Honda kullanicisiyim geçenlerde 25 km yol yaptim hararet hiç yükselmedi ve kalorifer sıcaklığı ılıktı. Bunun sebebi nedir?
İki seçenek var; Ya termostat arızalı sürekli açık kalıyor, ya da hararet müşürü arızalı. Fakat kalorifer sürekli ılık üflüyor dediğiniz için termostat arızası gibi gözüküyor.

İki seçenek var; Ya termostat arızalı sürekli açık kalıyor, ya da hararet müşürü arızalı. Fakat kalorifer sürekli ılık üflüyor dediğiniz için termostat arızası gibi gözüküyor.

Radyötör kapağini dün akşam açtğimda hava çikti büğün seyir halinde İKEn hararet nolmal sevidede idi hava yapmadan olabilirmi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

2003 Civic 1.6 sport Ep2 kullanıyorum. Araç Antalya’dan, görev yerim Erzurum’a geldi. Benden önceki sahibi sıcak iklimde yaşadığı için ve hararete önlem almak için ısı 70dereceye(sanırım) gelince devreye giren termostat taktırmış. Bugün zorladım aracı hararet 90a falan geldi, radyatörü soğutan pervaneler devreye girdi. Belkide sorun değil iyi bir durumdur

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bence japon termostat takın. Motorun 90 derece civarı çalışması isteniyor. 97 derece fan devreye giriyor. Demek ki bunun üstü tehlikeli! Normal seyirde 86 ve 88 derece gösteriyor. 70 dereceye ayarlı ise çok fan çalışır. Verimde düşer diye düşünüyorum.

2003 Civic 1.6 sport Ep2 kullanıyorum. Araç Antalya’dan, görev yerim Erzurum’a geldi. Benden önceki sahibi sıcak iklimde yaşadığı için ve hararete önlem almak için ısı 70dereceye(sanırım) gelince devreye giren termostat taktırmış. Bugün zorladım aracı hararet 90a falan geldi, radyatörü soğutan pervaneler devreye girdi. Belkide sorun değil iyi bir durumdur

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

myna

0
Büyük ihtimal termostat arızası ama emin olmak için aracı ilk çalıştırdığınızda kaputu açıp radyatörden giden hortumları kontrol edin içindeki su sıcak ve radyatör de sıcaksa termostat arızasıdır benim eg4'ün də aynı sıkıntısı var özellikle kışları çekilmez bir hale geliyor motor hiç ısınmıyor

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri