Civic EK Hararet sorunu

Ad Soyad
Selçuk özel
Aracınız
Civic EK
Selamun aleyküm
Aracım 2001 1.6 i es uzun yolda (100 km ve üstü) aracı sıkıştırdığım zaman varış noktama gelip aracı durdurduğumda hararat ibresi sonlara doğru çıkıyor ama sona dayanmıyor fan çalışıyor fakat ibre düşmüyor yedek dopodaki su taşma noktasının 1 santim altında kalıyor kaynama fokurdama yok radyatör kapağının barı 0.9 şehir içinde gezinirken denedim sıkıştırdım kesiciye girdi araç rampaya vurdum sıkıştırdım hararet yükselmiyor ama uzun yol yapınca durduğumda yükseliyor giderken sorun yok araçta antifiz yok suda paslı şekilde ama ne suyunda yağ nede yağında su yok aracın

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ve aleykümselam
Geçmiş olsun hocam, hararet yükseldiği zaman aracı sürmeye devam etmeyin. Yolun kenarına çekip motorun soğumasını sağlayın. Yoksa silindir contası yanar. Hararet çok yükseldi ise kaynama olması gerekir. Hararet yükseldiği zaman radyatör hortumları sert miydi? Yoksa yumuşak?
Sabah motor soğuk radyatör kapağını açtığında su eksilmesi var mı?

Ad Soyad
Selçuk özel
Aracınız
Civic EK
Sağol ustam hortumlarda sıkıntı yok su eksiltmede yok aracta

Ad Soyad
Selçuk özel
Aracınız
Civic EK
Termostad çalışıyor ama müşüre baktırmadım müşür fanla alakalı bişeyse eğer fan açıyor ustam lakin hararet düşmüyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Termostad çalışıyor ama müşüre baktırmadım müşür fanla alakalı bişeyse eğer fan açıyor ustam lakin hararet düşmüyor
Problemin hemen bulunacak bir cinsten görünmüyor. Araç başında soğutma sistemi aparatları tek tek kontrol edilip eleme usulünde hareket edilmeli.

Geri