Hararet ve Sonu Hüsran. :(

Aracınız
Civic FD6 2007
Bir hafta önce honda civic 2007 model bir araç aldım. Dün 100 km yol gittim arabanın yağ göstergesi yanıp sönmeye başladı hemen durdum durunca gördüm hararet sona gelmiş sonra yağını koydum birazda su koydum hararet yarı ya düştü 50 ile 70 arası 500 metre gittim hararet yine sona geldi durdum yaklaşık 5 litre daha su koydum hep alıyor hiç dolmadı 1 saat falan durdum marş yaptım araba düzgün çalışmıyordu sonra çektirdim arabayı arabaya bakan usta sorun çok büyük dedi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Çok geçmiş olsun hocam. Sizin problem geçmişte yaşanan sıkıntıların sizde ortaya çıkmış hali gibi duruyor. Aldığınız kişi ile mutlaka görüşün. Daha önceden neler yapılmış veya yapılmamış.
> Hadise tahminen şöyle olmuş. Yolda gidiyorsunuz soğutma hortumlarından biri patlamış. Komple su boşalmış. Araç hararet yapmış. Ardından yağ ısınmış lamba yakmış. Bu arada ilk nasibi conta almıştır. Kapak ısıdan eğilme yapmış olabilir. Ardından piston ve yatakların durumu iyi kontol edilmeli. Çok can sıkan bir durum. Sizin adınıza üzüldüm.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Motor sıcaklığını motorda dolaşan soğutma suyundan alıyor sanıyorum, su da boşalınca harareti görememe gibi bir riskimiz vardı sanırım.
Motordan dönen su hattında gösterge için sensör bulunur. Motordan çok uzak olmaz. Mantıken içinden su geçmez ise işlev göstermeyebilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Son dönemde artan sıklıkta sorunlu araçtan dolayı acil yardım edin konuları ortaya çıkmaya başladı.
@Melih10 artık bu tip konularda yardımdan ziyade arabayı hemen geri vermenizi tavsiye ediyorum, çünkü satıcıda muhtemelen ciddi masrafından kurtulmak için aracı size paslamış, açıkçası mekanik ve motoruna şahsi olarak hakim olunmadığı sürece 2. el araç alımı artık gözüme çok riskli geliyor.

Geri