Hareket Halinde İrkilme

Arkadaşlar merhaba 2018 Honda Civic oto. executive aracımı 2 haftadır kullanıyorum. İlk kez honda kullanıyorum ve son günlerde dikkatimi çok fazla çeken hareket halindeyken vites değiştirir gibi bir irkilme söz konusu( her zaman olmuyor bazen ara ara oluyor) bu normal bir şey mi? Şanzumandan kaynaklı doğal bir şey mi? Şimdiden teşekkürler

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

vss

0
Aracınız
bahsettiğiniz irkilme 80-100 km arası 1500 devirde yapıyorsa v-tec sisteminden kaynaklı irkilme sistemidir.Hondalarda bu normaldir.Benzinde daha az hissedilirken Lpg de daha çok hissedilir.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bahsettiğiniz irkilme 80-100 km arası 1500 devirde yapıyorsa v-tec sisteminden kaynaklı irkilme sistemidir.Hondalarda bu normaldir.Benzinde daha az hissedilirken Lpg de daha çok hissedilir.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Devir ve km ye hiç dikkat etmedim. Teşekkürler bu hususa dikkat edip tekrar yazacağım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar merhaba 2018 Honda Civic oto. executive aracımı 2 haftadır kullanıyorum. İlk kez honda kullanıyorum ve son günlerde dikkatimi çok fazla çeken hareket halindeyken vites değiştirir gibi bir irkilme söz konusu( her zaman olmuyor bazen ara ara oluyor) bu normal bir şey mi? Şanzumandan kaynaklı doğal bir şey mi? Şimdiden teşekkürler

https://www.civictr.com/showthread.php/301-Civic-Fb7-Eco-Anlık-Tekleme-Sorunu

Sorun yok merak etme :) 5,5 sene kullandım. bir süre sonra ayağın alışacak ve azalacak. lpg yanma ısısı ile benzin yanma ısısı farklı ve pistonların 2si belli bir basınca ve hıza kadar yakıt almıyor. zaman zaman sabit devirlerde özellikle 1500-2000 gibi motor iki pistonu devreye alıp bırakıyor. dediğim gibi ayağın alışınca azalacak. japon arabası hiç kullandın mı bilmiyorum ama ilk ise kendine zaman tanı 1 sene kaadr. mitsubishi, toyota ve honda kullandım sıra ile. Allah nasip etti fb7 vardı bayramdan önce satıp fc5 aldım. hiçbir markaya bakmadım. Bi de hazır ol her ışıkta senle yarışa girecek özellikle vosvoscular :) tsi 0-100 de iyi hiç kasma gitsinler :) buna üzülen bir fd6 kullanıcısı arkadaşım sattı golf tdi aldı. dün konuştum fc5 alacam diyor :) golf yol mol tutmuyor aldatmaca diyor. bir de 130 falan olunca acayip rüzgar sesi var diyor, sunroof ve camlar açık gidemiyorum uğultu baş ağrıtıyor diyor. uzun lafın kısası japon fakir arabası de geç :) konuş konuş bıkarsın. 0-100 yapmayı düşünene zaten RS var ucuzundan :))))

Unutmadan. arkadaşım golf aldığında sözü aynen şu idi: abi hemen sat fb7 yi sana da golf alalım. abi harika bi makina. malzeme kalitesi, yalıtım 10 numara. araba akıyo abiii. belli ki anca 1 sene dayanabildi akışa :) oysa fd6 ya senelerce binmişti :)

Son düzenleme:
Sorun yok merak etme :) 5,5 sene kullandım. bir süre sonra ayağın alışacak ve azalacak. lpg yanma ısısı ile benzin yanma ısısı farklı ve pistonların 2si belli bir basınca ve hıza kadar yakıt almıyor. zaman zaman sabit devirlerde özellikle 1500-2000 gibi motor iki pistonu devreye alıp bırakıyor. dediğim gibi ayağın alışınca azalacak. japon arabası hiç kullandın mı bilmiyorum ama ilk ise kendine zaman tanı 1 sene kaadr. mitsubishi, toyota ve honda kullandım sıra ile. Allah nasip etti fb7 vardı bayramdan önce satıp fc5 aldım. hiçbir markaya bakmadım. Bi de hazır ol her ışıkta senle yarışa girecek özellikle vosvoscular :) tsi 0-100 de iyi hiç kasma gitsinler :) buna üzülen bir fd6 kullanıcısı arkadaşım sattı golf tdi aldı. dün konuştum fc5 alacam diyor :) golf yol mol tutmuyor aldatmaca diyor. bir de 130 falan olunca acayip rüzgar sesi var diyor, sunroof ve camlar açık gidemiyorum uğultu baş ağrıtıyor diyor. uzun lafın kısası japon fakir arabası de geç :) konuş konuş bıkarsın. 0-100 yapmayı düşünene zaten RS var ucuzundan :))))

Unutmadan. arkadaşım golf aldığında sözü aynen şu idi: abi hemen sat fb7 yi sana da golf alalım. abi harika bi makina. malzeme kalitesi, yalıtım 10 numara. araba akıyo abiii. belli ki anca 1 sene dayanabildi akışa :) oysa fd6 ya senelerce binmişti :)

Japon arabası fakir aracı çok doğru biz ailecek honda ve toyota kullanıyoruz daha da başka araba almadık almayada niyetimiz yok çünkü sorunsuz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

biz fakiriz abiii :) amerikalı neyi tercih ediyorsa onu alıyoz abi :)) para yok para :)) 2012 model arabamda koltuk ısıtma ve geri görüş kamerası vardı, fakir işi işte :))))

İlk japon arabam sessizliğine ve yumuşaklığına hastayım yolda.Belkide Almanlara artık ilişmem gibi geliyor bana :)

TSİ motorlar 0-100 de iyiler. Ama bu bizim motorların kötü olduğu anlamına gelmiyor. Zira biz atmosferik motorla 1lt de 78beygir gibi bir gücü kullanıyoruz. 1,4tsi ise turbo basınçları değiştirilerek 89 ve 125 beygir alıyor ve tork da artıyor. kısacası 0-100 işinde tsi ile hiç yorma kendini. bırak gitsinler. Bu arada bizim dandik motorumuzun hacmini biraz daha küçültüp turbo takınca da 182beygir (1lt turbo ile 121beygir) oluveriyor :))). Adına da RS diyorlar. ha bir de şuan dünyada 1lt ile 120beygir atmosferik güç almış tek marka honda. Efsane S2000 motoru, teeeeee geçen yüzyılda bulunmuş :))) ferrari bir modelinde denemiş ama ilk turda motor yanmış. Bir de bu tarihin tozlu sayfalarından gelen şuan kullandığımız dandik i-vtec 125 beygir arabadaki belli devire ve basınca gelene kadar 2 pistonun yakıt almaması da bazı markalarda bu yüzyılda yeni bir buluş gibi satıldı satılıyor da :))) Fakir işi olunca böyle oluyor :) Alışmaya bak. he de geç. Honda çok dandik almayın de gitsin. Herkesin bindiği arabalara binemeyiz bir. Hiç unutmam arkadaşa araba bakıyoz, ben honda seviyom dedim. adam bildiğin dükkanı kapadı abi hondacılara göre araba yok hiç yorma kendini dedi. Bir anı daha kardeşimin arabayı sanayide götürdüğümüz usta çay içerken sende ne var dedi honda dedim. çok dandik arabalar onlar dedi. haklısın dedim geçtim. ama adam devam etti. Abi hiç mi arıza yapmıyor hiç gelmiyorlar, o yüzden de bizim için dandik arabalardır. Dedi :) ha arıza yapmaz mı? elbet yapar bunları da insanlar yapıyor. Allah kimseye kaza bela ve arıza vermesin. Rutin bakım iyidir :)

Geri