Hareket Halinde Rölanti Problemi - ES7

Aracınız
Civic ES7 2003
Bir kaç ay önce ES7 kasa manuel Civic aracımın LPG regülatörünü değiştirdim, değiştiren usta regülatörün tamamen çürüdüğünü ve regülatöre bağlı bir çok bağlantı hortumunu da değştirdiğini söyleyerek çıkardığı parçaları gösterdi.

Şimdi buraya kadar normal, ama bundan sonra araçta bir rölanti problemi ortaya çıktı. Şöyle ki; araç, hızlı veya yavaş farketmeksizin hareket halindeyken vitesi boşa attığımda devir saati, önce normal rölanti devri olan 500'e düşüp sonra direk 2000'e çıkıyor ve araç durana kadar orda takılı kalıyor. Araç durduğunda da olması gereken rölantisine yani 500'e düşerek normal sessiz sakin çalışıyor. Ayrıca hareketsizken de gaza dokunup çekildiğinde yine 2000 devirde bir kaç saniye takılı kalıp sonra normal devirne düşüyor. Bu söylediğim sorun sadece lpg de oluyor, benzinde her şey normal. Bu sorundan dolayı mesela viteste hareket halinde gazdan ayağımı çektiğim bazı zamanlarda araç yüksek rölantisi sebebiyle hızlanmayı kesmezken bazen de aniden yığılma yapıyor. Anlayacağınız çok can sıkıcı bir sorun.

LPG'cilere gösterdim ama onlarda sorunun kaynağnı bulamadı. "Bundan birşey olmaz diyorlar" ama dediğim gibi çok can sıkıyor. Daha önce başına gelmiş olan veya fikri olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Geçmiş olsun.
> Benzinde problem yok dediğiniz için lpg sisteminde yoğunlaşmak gerekiyor. Araç sanki rölantide açık sistemde çalışıyor. Güzel bir lpg ayarı için benzinde kullanıp yakıt haritanız düzelir, ardından lpg ayarı yapılır.
> Daha kısa çözüm için lpg sistemi bilgisayar ekranında devir kutucukları olan tabloda sol üst 6 veya 8 kutuya bakılır. Gaz miktarı düşürülür. Gaz vererek test edilir.
> Belki ayardan önce gaz kelebeği temizliğide 1 gün önceden yapılabilir.
> Stf ve Ltf değerlerini takip edin.

Geri