Havalar Isınıyor, Ziftler Meydana Çıktı, Çözüm ?

aliozd

0
Aracınız
Beyaz renk arabam kapıya kadar zift olmuştu üstünden 2 hafta geçti zift kurudu. Helikopterde kullandığımız jet A-1 gazyağı diye geçen yakıtı beze döküp sildim anında çıkardı.

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Gaz yağının boyaya zararı yok faydası var Lütfen araştırın

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şahinciler cifle araba parlatıp faydalı olduğunu, yaşlı amcalar lastiklere arap sabunu, ayakkabı boyası sürüp daha faydalı olduğunu söylüyor. Cidden araştırın lütfen :) Aracınıza yanıcı, tutuşucu ürün sürerken aklınıza kötü birşeyler gelmiyor olabilir, risk almayıda seviyor olabilirsiniz. ben yarım litresine 35 tl verip atas decabit alıp kullanamayacak bir araca bindiğimi düşünmüyorum :)

Arkadaslar zift icin denedigim ve kesin etkili yontem. Araci gunes akyina cekin 2 saat kadar bekletin kaporta iyice isinsin. Daha sonra marketten en ucuz margarini alip bastirmadan ziftli bolgeye surun. 10-15 dk bekleyin. Yine bastirmadan yumusak bir bez mendil pamuk vb (ben islak mendil ile temizledim) ile silin. Sonrasinda tabiiki bol kopuklu bir yikama iyi bir durulama. Tercihen kurulama esnasinda islak cila uygulayabilirsiniz. Gecmis olsun kolay gelsin.

SM-P602 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri