HB İle İlgili Yorumlarınız

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhabalar arkadaşlar aracım şu an 3.000 KMde ve bazı tespitlerim var.

- Cam tavan kapalıyken tıkırtımı diyim başka birşeymi diyim bilemedim ama açınca kesiyor sesi.
- Frenlerde bir sürtme sesi var hareket halinde yavaşlarken oluyor ama garip durum şu araç hareketsiz iken frene basınca bir gırç sesi geliyor ayağımı çekince 2. gırç sesi geliyor.
- Ön mesafe sensörü ise aman Allahım esirgesin azııcık ıslanmasın ciyak ciyak bağırıyor. Forumda araştırdım panjur değişmeliymiş garantiden. Ama öte yandan az biraz bir arabaya yaklaşsın sabit bir şekilde ötüyor. Buda mantıksız geldi bana yani mesafenin durumuna göre sinyalde bir değişkenlik ya da ekranda gösterip artık son raddede bağırsa güzel olabilir çzöümü varmı bilmiyorum.
- Kapı döşemelerinin bazılarında tıkırtı geliyor. ama bazen hiç gelmiyor anlam veremedim henüz.
- Aracın orjinal halı paspaslarında döşemeye monte edilen klips delikleri var ama gelin görünki döşemede bunun karşılığı yok.
- Yangın tüpü ilk yardım çantasında bir cırt cırt koyulmamış yolda bir sağ bir sol vuravur gidiyoruz.
- Sileceklerde ise bir kalibrasyon sorunu var tükürsen metrekareye 200 litre yağmur düşüyor gibi çalışıyor.

Bu gibi sorunları olanlar var mı ? Çözüm olarak neler yaptınız ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
-Cam tavan kapalı iken ufak tıkırtımsı ses bir çopumuzda var ama her zaman yapmıyor sunroof açınca kesiliyor.

-frenlere basınca ve çekince gelen ses normal (daha doğrusu hondalar için)

-ön mesafe sensörü eski passatımda vardı ondada aynı sorun vardı.

-kapı döşemelerinden ses gelmesinin bir sürü sebebi var nasıl bir ses ve nereden geldiği önemli

-paspas klipslerinin olmaması garip diğer kullanıcılara da sormak gerek

-ilk yardım çantasında hiçbirimizin aracında cırt yok

-otomatik far sensör kolunda hassasiyet ayarı var ona bakınız

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Gelelim işin gırgır işine. Bunu affınıza sığınarak yazıyorum.

-Cam tavandan kapalı iken tıkırtı gelmesi özellikle yapılmış bir şey. Biz o kadar sunroof yaptık açsana be adam niye kapalı gezersin ki anlamına geliyor

-genelde kamyon frenleri basınca çok ses çıkartır ve gırç vb ses çıkartır işte honda da bende kamyon gibi sağlam fren var demek istemiş

-ön mesafe sensörü özellikle yağmurda ciyak ciyak ötüyorki ıslak zeminde giderken dikkatinizi arabaya ve yola vermenizi sağlamak için ve sizi sürekli dürterek yola hakim olmanız için.

-kapı döşemelerinden ses gelmesi araç ile sizin aranızdaki iletişimin devamı ve onu hatırlamanız için geliştirildi. Böylece akşam eve gitseniz bile aklınız hep arabanızda kalacak

-paspas klipslerinin olmaması aslında bir eksik değil aksine bir bakım uyarısıdır. Mesela paspas her kaydığında elinizle düzeltirken aaa bu ne kadar pismiş deyip onu yıkamanızı size otomatik olarak söylemektedir

-yangın tüpüne cırt olmaması tamamen güvenlik sisteminin bir parçasıdır. Mesela viraja istemeden hızlı girince o çanta pat diye çarpacak ve sizi uyaracak böylece bir sonraki daha keski viraja daha yavaş gireceksiniz

-sileceklerin hızlı çalışması yağmurdan değil aracın içinde yorulmak bilmeyen bir çocuk olmasından kaynaklanıyor. Ama 5-6 yola gidince yavaşladığını göreceksiniz buna bakarak sizde yorgunluk tespitine tabi olmuş olacaksınız

Yukarıda da belirttiğim gibi asıl yorumun altına eğlence olsun diye yazdım herhangi bir şey yok yani.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Gelelim işin gırgır işine. Bunu affınıza sığınarak yazıyorum.

-Cam tavandan kapalı iken tıkırtı gelmesi özellikle yapılmış bir şey. Biz o kadar sunroof yaptık açsana be adam niye kapalı gezersin ki anlamına geliyor

-genelde kamyon frenleri basınca çok ses çıkartır ve gırç vb ses çıkartır işte honda da bende kamyon gibi sağlam fren var demek istemiş

-ön mesafe sensörü özellikle yağmurda ciyak ciyak ötüyorki ıslak zeminde giderken dikkatinizi arabaya ve yola vermenizi sağlamak için ve sizi sürekli dürterek yola hakim olmanız için.

-kapı döşemelerinden ses gelmesi araç ile sizin aranızdaki iletişimin devamı ve onu hatırlamanız için geliştirildi. Böylece akşam eve gitseniz bile aklınız hep arabanızda kalacak

-paspas klipslerinin olmaması aslında bir eksik değil aksine bir bakım uyarısıdır. Mesela paspas her kaydığında elinizle düzeltirken aaa bu ne kadar pismiş deyip onu yıkamanızı size otomatik olarak söylemektedir

-yangın tüpüne cırt olmaması tamamen güvenlik sisteminin bir parçasıdır. Mesela viraja istemeden hızlı girince o çanta pat diye çarpacak ve sizi uyaracak böylece bir sonraki daha keski viraja daha yavaş gireceksiniz

-sileceklerin hızlı çalışması yağmurdan değil aracın içinde yorulmak bilmeyen bir çocuk olmasından kaynaklanıyor. Ama 5-6 yola gidince yavaşladığını göreceksiniz buna bakarak sizde yorgunluk tespitine tabi olmuş olacaksınız

Yukarıda da belirttiğim gibi asıl yorumun altına eğlence olsun diye yazdım herhangi bir şey yok yani.

hocam yorumlarınız genel anlamda güzel :D ancak cam tavan kısmına gerçekten güldüm. arabayı çekemeyen bir arkadaşım cam tavan çok gereksiz zaten açmıyor kimse demişti o aklıma geldi :D

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
-Cam tavan kapalı iken ufak tıkırtımsı ses bir çopumuzda var ama her zaman yapmıyor sunroof açınca kesiliyor.

-frenlere basınca ve çekince gelen ses normal (daha doğrusu hondalar için)

-ön mesafe sensörü eski passatımda vardı ondada aynı sorun vardı.

-kapı döşemelerinden ses gelmesinin bir sürü sebebi var nasıl bir ses ve nereden geldiği önemli

-paspas klipslerinin olmaması garip diğer kullanıcılara da sormak gerek

-ilk yardım çantasında hiçbirimizin aracında cırt yok

-otomatik far sensör kolunda hassasiyet ayarı var ona bakınız

Hocam çarşamba saat 12:00'da serviste randevum vardı.
Cam tavan tıkırtısı ve kapı döşemeleri tıkırtısına genel şikayet var onlar için ayrı bir gün gelin sökmeden bilemeyiz dedi.
Ön mesafe sensörünün ıslakken sürekli ötmesi fabrikasyon hata garantiden talep açıldı yeni panjur gelcek.
Paspas klipsleri açıldı gayet güzel oldu.
Hassasiyet kısmında sorun yok ancak sileceklerin otomatik çalışması kalibre edildi.
Frenler için komple sökülüp temizlendi şimdi gram ses yok ama yine geleceğini sölediler. :))

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam aynı araçtan bende de var 15 gün evvel 2. El olarak satın aldım. 21500 km de. 2018 model. 2019 Ocak trafik çıkışlı. Yazdığınız konuları ön incelemede kendi aracımda baktım.

- Cam tavan kapalıyken tıkırtı binde bir geliyor mesela yavaşken tam sol ya da tam sağa dönerken sanki esniyor gibi azıcık bı ses var arasıra.
- Frenlerde sürtme yok gibi ama sesine pek dikkat etmedim desem daha doğru olur
- Ön mesafe sensörü sorunu benim araçta da var. Satın aldıktan ertesi gün yağmur yağmıştı o zaman farkettim, yıkamacıya gittim bugün yine daaat diye ötüyordu suya çarpıyor sanıyor kendini yazık:) bende en kısa zamanda gideceğim servise
- Kapı döşemelerinde bende ses yok
- Aracın orjinal halı paspaslarını benden önceki sahibi ilk sahibiydi hiç kullanmamış, poşetinin açılışını ben yaptım içinden klips sabitlemek için aparatları da çıktı, aracın zeminine monte ettireceğim serviste.
- Yangın tüpü ilk yardım setinde benimkinde cırt cırt var, ben hepsi öyle sanıyordum, belki de önceki sahibi kendi mı cırt cırt yapıştırdı bilmiyorum yarın bakacağım fotoğraf çekerim.
- Sileceklerdeki kalibrasyon sorunu genel bir sorun hocam ara sıra kalibrasyon istiyor. Eski aracım Civic RS idi onun da silecekler ara sıra sapıtıyordu. :)

Güzel bir bilgi paylaşımı oldu, konu için teşekkürler.

MI 9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

18' Honda Civic RS (Kırmızı)
18' Honda Civic Sport Plus (Füme)

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam aynı araçtan bende de var 15 gün evvel 2. El olarak satın aldım. 21500 km de. 2018 model. 2019 Ocak trafik çıkışlı. Yazdığınız konuları ön incelemede kendi aracımda baktım.

- Cam tavan kapalıyken tıkırtı binde bir geliyor mesela yavaşken tam sol ya da tam sağa dönerken sanki esniyor gibi azıcık bı ses var arasıra.
- Frenlerde sürtme yok gibi ama sesine pek dikkat etmedim desem daha doğru olur
- Ön mesafe sensörü sorunu benim araçta da var. Satın aldıktan ertesi gün yağmur yağmıştı o zaman farkettim, yıkamacıya gittim bugün yine daaat diye ötüyordu suya çarpıyor sanıyor kendini yazık:) bende en kısa zamanda gideceğim servise
- Kapı döşemelerinde bende ses yok
- Aracın orjinal halı paspaslarını benden önceki sahibi ilk sahibiydi hiç kullanmamış, poşetinin açılışını ben yaptım içinden klips sabitlemek için aparatları da çıktı, aracın zeminine monte ettireceğim serviste.
- Yangın tüpü ilk yardım setinde benimkinde cırt cırt var, ben hepsi öyle sanıyordum, belki de önceki sahibi kendi mı cırt cırt yapıştırdı bilmiyorum yarın bakacağım fotoğraf çekerim.
- Sileceklerdeki kalibrasyon sorunu genel bir sorun hocam ara sıra kalibrasyon istiyor. Eski aracım Civic RS idi onun da silecekler ara sıra sapıtıyordu. :)

Güzel bir bilgi paylaşımı oldu, konu için teşekkürler.

Kapı ve Tavan olayı bende de sürekliliği yok dediğiniz gibi 1000de 1 oluyor. Bakalım ilerleyen zamanda neler olur.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aynen hocam bakalım sorunsuzluk sebebiyle tercih ettiğim bir araç. Evvelinde hep alman kullandım ( vw, bmw, opel) bmw çok canımı yaktı her bakima bile deli paralar veriyordum özel servis olmasına rağmen. Arada çıkardığı sebepsiz arızaları söylemiyorum bile. Umarım hondayla uzun yıllar devam ederim diye umuyorum.

Bu arada siz RS kullanmış olsaydınız bu hb i öper başınıza koyardiniz. Rs sedan vardı bende hep bi tıkırtı sanruf ayrı ön konsol ayrı, cidden çok fark var bence hb ve sedan arasında. ( Belki benim RS öyleydi).

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aynen hocam bakalım sorunsuzluk sebebiyle tercih ettiğim bir araç. Evvelinde hep alman kullandım ( vw, bmw, opel) bmw çok canımı yaktı her bakima bile deli paralar veriyordum özel servis olmasına rağmen. Arada çıkardığı sebepsiz arızaları söylemiyorum bile. Umarım hondayla uzun yıllar devam ederim diye umuyorum.

Bu arada siz RS kullanmış olsaydınız bu hb i öper başınıza koyardiniz. Rs sedan vardı bende hep bi tıkırtı sanruf ayrı ön konsol ayrı, cidden çok fark var bence hb ve sedan arasında. ( Belki benim RS öyleydi).

Hocam ben c kasa mercedesi pert ettim. Corona tantanasına arabasız kalmamak adına aldım aslında ama sevmeye başladım ilk japon arabam.

Geri