Hb rs kulananlar.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaslar arastırmalarım sonucu İstanbul da candan mühendislik takıyormus garantili birsekilde ve performans düşüklügü asla yasamazsın diyorlar. Fiyatı ise 8300 tl miş :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaslar arastırmalarım sonucu İstanbul da candan mühendislik takıyormus garantili birsekilde ve performans düşüklügü asla yasamazsın diyorlar. Fiyatı ise 8300 tl miş :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fiyatı makul, Candan mühendislik Prins takıyordu galiba.

Youtubeda geçen sene taktıkları bir aracın videosu var. Son durumunu öğrenmek lazım.

Aracınız
Civic FB7 2013
Aracınız
Selamin aleykum. Biraz gec oldu ama dedigim aracla anlasmadik sansima baska bi arac denk geldi 1 hafta once aldim. Tesla ekran taktiran varmi aranizda?20190705_000728.jpg

Ekli dosyalar

• IMG-20190712-WA0001.jpeg
    IMG-20190712-WA0001.jpeg
    107.4 KB · Görüntüleme: 78
Hayırlı olsun aracınız. Ben rs kullanıyorum aslında hb plus düşünüyordum ama sırf deri koltuk olmadığı için almadım. Bazıları hiç sevmez deri ama benim hoşuma gidiyor. Güle güle kullanın...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Sagol tesekkur ederim. Rs e binmedim hic su fark bu fark var diyemicem :)soyle soylym 2 bin kusur km yaptm tatile gidp geldm. Yol tutusu gidisi malzeme kaltise guzel helede suspansiyon muhabbeti 10 numara. Tek eksisi 207km hizdan den sonra kimse yok

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Herkese merhaba,
1 senedir Civic RS car, geçen ay bir de HB Sport+ geldi yanına. Bunda en büyük sebep elektronik süspansiyon oldu. İki araç da standart sadece RS'te 235/18/40 orijinal lastik/jant var.

Artılar:
  • Hızlanma olarak başarılı, 0-100km/h hızlanmaları gücüne göre her ne kadar düşük olsa da, ara hızlanmaları gayet başarılı. 140-150 km/s hızlara kadar RS ve Sport+ aynı ondan sonra RS daha iyi. Bu arada iki aracı da şirket aracı c180 AMG ile test ettik ve 100'e kadar az daha kötü ama sonradan farkı açıyorlar C180 AMG ile.
  • Tasarım göreceli ama bence güzel tasarımı var genel olarak, Sport+'ta çok aşırıya kaçma söz konusu özellikle o işlevi olmayan siyah plastikler, ama kabul edilebilir
  • İç mekan başarılı genel olarak
  • Yakıt tüketimi istenilirse kesinlikle kontrol altında tutulabiliyor. HB ile 100km mesafeyi 85-90km/s ve aşırı dikkat ile gittim ve 4.3lt ortalama yakaladı. Diğer türlü hem RS'in hem Sport plus'un ortalaması 8-8.5lt ki bence bu güçteki bir araçlar için iyi.
  • Sport + yol tutuş konusunda çok iyi, standart ayarı bile RS'ten daha sert. Yüksek hızlı otoban kullanımlarında güven veriyor.
  • 235 lastikler bu güçler için yeterli genişliği sunuyor ve yol tutuşa ve çekişe pozitif fayda sağlıyor .
Eksiler:
  • En başta CVT, performansı törpülüyor
  • İki araç için de yüksek yol gürültüsü
  • Neredeyse her araçta sunulmasına rağmen opsiyonel 18" jant sunulmaması, 1 sene önce RS'e almıştık 8bin TL'ye, şimdi ise 13 bin TL gibi komik bir rakam istediler. Ben sadece OEM ürünü kullanıyorum ve araç ile uğraşmak için zamanım çok kısıtlı ve bir dahaki araçta bu zorunlu küçük jant olayı devam ederse almayacağımı da müşteri memnuniyeti için aradıklarında belirttim.
  • Şu anki 17" jantlar böyle bir araç için küçük ve lastik profilleri büyük. Özellikle RS'teki 18" jantlara göre fark hissediliyor.
  • Trim sesi bence bu sınıftaki araç için yüksek, RS 15 binde, Sport + 2 binde ve ikisinde de var. Özellikle sunroof kısmında.

Sonuç: Benim bu araçları seçerkenki kriterim daha çok performans, tasarım ve iç mekan oldu. Yakıt tüketimi gibi diğer kriterler 2. planda olduğu için benim kriterlerimi sağlayan fiyat olarak en iyi araçlar bunlar

Geri