HGS KAYITLI ARAÇ OGS DEN ÇIKIŞ YAPIP HGS DEN GİRERSE GİŞELER ARASI SÜRE SINIRLAMASINA TAKILIR MI ?

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Yalan yok soruyu tam anlamadım :) ama şöyle bir cevap vereyim. Bende hem OGS hem KGS vardı ama daha sonra OGS iptal edip sadece KGS' yi kullanmaya başladım. İlk olarak ortak gişeden geçtim ama çıkışı unutup OGS' den yaptım ve ekranda kaçak ibaresi ile 65 küsür lira geçiş tutaru gördüm. Ama sonra internetten kontrol ettiğimde plakaya tanımlı HGS olduğunda kaçak geçiş değil de hatalı geçiş olarak yansıdı ve sadece 3.75 ödeyerek hesabı kapattım. Umarım, bu destansı yazım doğru sorunun doğru cevabı olmuştur. :)

Aracınız
şöle söliyeyeim şimdi gişeler arası süre uygulması var ya ogs hgs farklı sistemeler ben diyorum ki ogs den çıkayım istanbuldan hgs den gireyim gerededen basayım yoldada ceza gelirmi merak ediyorum :)

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Gitti canım paragraf :) Ben onu, sistemler farklı olsa da plakaya tanımlı olarak biri varsa yine hatalı geçiş olarak algılar ve sadece geçiş miktarını ödersiniz diye biliyorum. Yani soruya gelirsek emin olmamakla beraber evet o cezayı yine de yersiniz gibime geliyor :)

S

Silinen üye 20336

Guest
Yalan yok soruyu tam anlamadım :) ama şöyle bir cevap vereyim. Bende hem OGS hem KGS vardı ama daha sonra OGS iptal edip sadece KGS' yi kullanmaya başladım. İlk olarak ortak gişeden geçtim ama çıkışı unutup OGS' den yaptım ve ekranda kaçak ibaresi ile 65 küsür lira geçiş tutaru gördüm. Ama sonra internetten kontrol ettiğimde plakaya tanımlı HGS olduğunda kaçak geçiş değil de hatalı geçiş olarak yansıdı ve sadece 3.75 ödeyerek hesabı kapattım. Umarım, bu destansı yazım doğru sorunun doğru cevabı olmuştur. :)
Yaşadığınız olay neticesinde ilk önce ekranda kaçak ibaresi ve 65 TL görünüp ardından hatalı geçiş olarak değerlendirilip 3,75 TL ceza kesilmesi benim aklıma hız ortalaması hesabının araya kaynayabileceği ihtimalini getirdi? Sistem bu şekilde bypass edilebilir belki...?
3,75’ten kaçış yok ama anlaşılan☺️

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Yaşadığınız olay neticesinde ilk önce ekranda kaçak ibaresi ve 65 TL görünüp ardından hatalı geçiş olarak değerlendirilip 3,75 TL ceza kesilmesi benim aklıma hız ortalaması hesabının araya kaynayabileceği ihtimalini getirdi? Sistem bu şekilde bypass edilebilir belki...?
3,75’ten kaçış yok ama anlaşılan☺

Yok, o 3.75 i her türlü alıyorlar :)

Geri