Hoda City Bagaj Su Alıyor yardım

Aracınız
Honda Jazz
Merhaba arkadaslar 2006 model honda cityim var bagajim su aliyor. Su alan yer amartisorun ucunun ciktigi yer ve camurlu su aliyor. Kaportaci oradan almaz dediysede nereden geldigini bulamiyorum. Arac yururken geliyor sanki cunku durdugu yerde su bastim birsey yoktu. Yardimlarinizi b3kliyorum.IMG-20191221-WA0010.jpeg

Aracınız
Civic FB7 2012
Stepne bölgesine bak orasıda değilse fitilleri değiştir.
Geçmiş olsun.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Petrollerde ki yıkama makinelerine girin. Aracın arka koltuğunu yatırıp elinize fener alıp su giren yeri tespit edebilirsiniz.

Aracınız
Honda Jazz
Dun aksam hava yagmurluydu sabah ilk isim qraca bakmak oldu bagajda gram su yok hemen amartisor basinin oldugu yere bez koydum ve arac surmeye basladim. Biraz gezdikten sonra amartisorun kafasinin oldugu yer etrafinda plastik bir oring conta var oradan su aldigini farkettim yukaridan bir yerden gelmiyor. Koltuklari yatirip surrum arqci arada bir durup baktim arac yaylandikca ordan camurlu su aliyor.Kaportaci ve diger usta oradan gelmiyecegini israrla soyledi anacak baska yer yok ordan geliyor. Amotisore nasil bir islem yapmam lazim sizce? Resim daha iyi anlatiyorIMG-20191223-WA0016.jpeg

Aracınız
Civic FD6 2010
Siz ustalara bakmayin, bisey soruyosun yuzu 5 karis oluyor, anlatiyorsun boyle boyle diyosun, sen ne bilcen gibi bakiyor, usta kalmamis, kendini gelistiren yaklamisimini degistiren tek tuk.

alttan su aliyordur, amortisorcu origin i degistirir duzelir diye dusunuyoruyorum, belki gevsedi yeniden sikinca duzeledebilir, gecmis olsun.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Amortisör yuvası paslanıp çürümüş olabilir. Amortisörü söküp bakmak gerekir. Belki çürüyen bölgede boşluk oluşup oradan su alıyordur.

Aracınız
Honda Jazz
Bugün kaportacıya değilde kendi ustama götürüp amartisörden su aldını başka bir yerin olamayacağını belirttim. Aracı kaldırıp tekerler söküldü ve daha sonra bu sefer tersten yani aracın içinden amartisör başlarına su döküp alattan amartisörü oynatınca aşağıya su geldi. Amartisör plastikleri ayrı satılmadığından usta plastikleri yer değiştirdi ve araya pul atarak daha da sıkıştırdı. Şuan çözüldü gibi görünüyor. Deneyip sonucu bildirecem. Hayatta olmaz diye birşey olmayacağını tekrar öğrendik. Herkese teşekkürler.

Geri