Honda 1.4 milyon aracı olası yakıt pompa arızası nedeniyle değişim için geri çağıyor

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Az önce böyle bir haber gördüm, kendim hızlıca Türkçe'ye çevirdim, ülkemizdeki ne kadar aracı ilgilendireceğini bilmiyorum.
Tahminimce ülkemizdeki Civic Sedan 1.6 Eco'ları ilgilendirmiyor gibi görünüyor, 1.5 Turbo Hatchback sahipleri ilerleyen dönemlerde servis ziyaretlerinde sorgulatırlarsa faydalı olacaktır.

Kaynak: https://ca.finance.yahoo.com/news/honda-recalls-1-4m-vehicles-224353681.html
Kaynak-2 (Honda Amerika'nın resmi bülteni, sorunla ilgili bütün detaylar mevcut): https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/2020/RMISC-20V314-3499.pdf

Honda dünya genelinde yaklaşık 1.4 milyon aracı motorda güç kaybına neden olabilecek olası yakıt pompa arızası nedeniyle geri çağırma kararı aldı.
DENSO üretimi olan yakıt pompalarının daha kapsamlı bir geri çağrılma işleminin parçası olduğu düşünülüyor.
Honda şu ana kadar bu durumla ilişkili herhangi bir kaza veya yaralanmanın bildirilmediğini belirtti.
Araç sahiplerine Temmuz sonrasında bilgilendirme yapılması planlanıyor. Potansiyel sorunlu yakıt pompalarının ücretsiz değiştirileceği bildirildi.
Sorunun ilk olarak Şubat-Mayıs 2019 tarihleri arasında Hindistan pazarındaki araçlarda ortaya çıktığı bildirildi.
Amerika'daki etkilenen araçlar arasında 2018 ve 2019 model Honda Civic Hatchback, Civic Type R ve 2019 Fit yer alıyor.

2.Kaynakta değiştirilecek parçanın koduda mevcut
1591224895755.png

EK: 18 Eylül itibariyle Türkiye'de de etkilenmiş olan Civicler için servis kaydı olan araç sahiplerine SMS yoluyla servis çağrısı yapılmaya başlanmıştır.
İlgili ürün güncelleme duyurusuna dair bilgilendirme SMSi,
1601390009036.png

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Honda’dan bugün gelen bir sms ile servise çağrıldım. Benzer şekilde sms alan veya belirtilen parçalardan kaynaklı sorun yaşayan varmı?
Sms şu şekilde:
URUN GUNCELLEME DUYURUSU -Degerli,XXX sasi numarali HONDA CIVIC kullanicimiz, HONDA'nin surekli kalite izleme faaliyetleri sonucu, aracinizinyakit pompa sisteminin kontrol edilmesi ve kontrol sonucu gerekliyse ilgili parcalarin degismesi gerektigi saptanmistir. Aracinizda TAMAMEN UCRETSIZ olarak uygulanacak bu kontrol islemi dolayisiyla en kisa surede Honda yetkili servisinizi arayarak RANDEVU ALMANIZI rica ederiz. Anlayisiniz icin tesekkur ederiz. Honda araciniz yoksa yada sattiysaniz HONDA SAT yaz 3172ye gonderin. Mersis 0068006505800019 B016

Geri