Honda Civic 1.6 i-dtec Yağ değişimi Yardım

Ad Soyad
Ahmet Elbistan
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba bende Honda Civic 1.6 İ Dtec alarak aranıza katıldım. Aldığım arkadaş bakımlarını zamanında yaptırmadığı için garantisi bitmiş aracın. Sorum şu motor yağı şanzıman yağını değiştirmek bakım yaptırmak istiyorum. Hangi markayı kullanmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

Ugr60

0
Dizel araçlarımız için şanzıman yağınızı serviste değiştirmenizi öneririm. Yağ ve diğer filtreler olarak ise piyasada bulabilirsiniz. Ama yağı nümkünse ACE C2 veya C3 onaylı olacak şekilde alın mümkünse liquimoly öneririm veya motul çünkü dizel için yağ önemli diye düşünüyorum.

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Merhaba Istanbulda iseniz Sultanbeyli tarafinda ZF nin kendi yeri var.Ayrica bu işlemi serviste yaptırmanız daha doğru olur diye düşünüyorum.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar merhaba bende Honda Civic 1.6 İ Dtec alarak aranıza katıldım. Aldığım arkadaş bakımlarını zamanında yaptırmadığı için garantisi bitmiş aracın. Sorum şu motor yağı şanzıman yağını değiştirmek bakım yaptırmak istiyorum. Hangi markayı kullanmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.
Merhabalar, Motor yağı olarak Motul 0w30 Eco Clean, Shell 0w30 Proffesional ECT c2/c3.

Şanzıman yağı için de yetkili servis veya ZF servisi.

Ad Soyad
Ahmet Elbistan
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba Istanbulda iseniz Sultanbeyli tarafinda ZF nin kendi yeri var.Ayrica bu işlemi serviste yaptırmanız daha doğru olur diye düşünüyorum.
Hocam garantisi bitmiş arabanın servis aşırı uçuk bir rakam verdi.
Merhabalar, Motor yağı olarak Motul 0w30 Eco Clean, Shell 0w30 Proffesional ECT c2/c3.

Şanzıman yağı için de yetkili servis veya ZF servisi.
Hocam ZF nın orjinal yağını alıp Antep te şanzıman için değiştirmeyi düşünüyorum yetkili servis ciddi anlamda fark koyuyor inşallah bir sıkıntı çıkmaz

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
İlk mesajda belirtmedim kusura bakmayın,aracınız hayirli olsun.benim sattığım eski araci alan arkadaşa 3000 tl demişlerdi.Size ne kadar fiyat verdiler?Birde dışarıda bu işlemi nasıl yapacaklar?Mesela ben başka bir marka aracimi özele guvenmedigimden yetkilide değiştirdim.Zf9 da türbin varsa ondaki yağında boşaltılması lazım,bizdeki W204 e 9 litre yağ konulmuştu.

Ad Soyad
Ahmet Elbistan
Aracınız
Civic FC5 2018
İlk mesajda belirtmedim kusura bakmayın,aracınız hayirli olsun.benim sattığım eski araci alan arkadaşa 3000 tl demişlerdi.Size ne kadar fiyat verdiler?Birde dışarıda bu işlemi nasıl yapacaklar?Mesela ben başka bir marka aracimi özele guvenmedigimden yetkilide değiştirdim.Zf9 da türbin varsa ondaki yağında boşaltılması lazım,bizdeki W204 e 9 litre yağ konulmuştu.
Kendiler daha önce değiştirdiğini söylediler. Sadece hondaya bakan bir özel servis. Özel servis 4400 dedi şanzımana benim için

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Bence yakın civardaki servislerede bir sormanızda fayda var.subat ayında 3000 tl idi sanziman bakimi i dtec için.Honda damlada

Ad Soyad
Ahmet Elbistan
Aracınız
Civic FC5 2018
Bir de kaç lt gerekiyor şanzıman yağı bazı yerler 8 9 litre demiş anlamadım 4 litre olması gerekmiyor mu

Geri