Honda civic d lambasi ısıği yanip sönüyor

Merhaba arkadaslar aracim honda civic 2004 model hatcback otomotik vites aracimin d ısıgi sürekli yanip sönmeye basladi. Araci calistirdigim gaza basmama ragmen arac kalkislarda cok zorlanmsya basladi basmama ragmen gitmiyor. Ama kalktiiktan sonra bir sorun olmuyor. Tekrar frene bastiginda yine ayninsekilde yapiyor. Birde vites gecisinde tak die birses geliyor. Servisr goturduk selenoid valflar erimis dediler bu selenoid valf nedir. Bilgisi olan varmi

Aracınız
Sönmezler Sanzjuman hastanesi var bir fiyat alın derim. Revizyon gerekiyor anladigim kadarıyla. Başka araba olsa çoktan yolda kalmistiniz.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhaba arkadaslar aracim honda civic 2004 model hatcback otomotik vites aracimin d ısıgi sürekli yanip sönmeye basladi. Araci calistirdigim gaza basmama ragmen arac kalkislarda cok zorlanmsya basladi basmama ragmen gitmiyor. Ama kalktiiktan sonra bir sorun olmuyor. Tekrar frene bastiginda yine ayninsekilde yapiyor. Birde vites gecisinde tak die birses geliyor. Servisr goturduk selenoid valflar erimis dediler bu selenoid valf nedir. Bilgisi olan varmi

Servis şanzuman tamiratı yapmaz genel doğru bir tanı koymaya çalışır dısarıda yaptırır haberin olsun sanayide dışarda gerçek den çok kaliteli işçilik var ve uyguna yaptırırsın

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

2007 fd6 aracımda aynı sorun vardı. D ışığı yanıp sönüyor ve vites konumunu değiştirince tak diye vuruntu oluyordu.Özel servis'te yazılım yüklediler sorun çözüldü biraz maliyetliydi yazılım.

Aracın komple motor'u söküldü, geri toplandıktan sonra bu ışık yanıp sönmeye başlamıştı.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Aşağıdaki konuları inceleyin yardımcı olacaktır,

https://www.civictr.com/showthread.php/5850-D-mod-ışığı-yanıp-sönüyor-(solenoid-valfi)

https://www.civictr.com/showthread.php/9056-Otomatik-vites-d-lambası-yanıp-sönüyor

Yorumlariniz icin saolun arkadaslar.Bir kac tamirciye goturdum farkli farkli sey soylediler en son Honda nin servisine goturdum ordada selenoid valflerimi ne erimis komple oyle ddiler sadece parcalarin fiyati 1100 lira dediler bir arastirayim dedim . Herkesede guvenilmiyorki.beynim allak bullak olduya

Yorumlariniz icin saolun arkadaslar.Bir kac tamirciye goturdum farkli farkli sey soylediler en son Honda nin servisine goturdum ordada selenoid valflerimi ne erimis komple oyle ddiler sadece parcalarin fiyati 1100 lira dediler bir arastirayim dedim . Herkesede guvenilmiyorki.beynim allak bullak olduya

Geçmiş olsun, gerçekten sorun selenoid valf'leri ise eğer maddi olarak iyi değilseniz parçaları kendiniz alın özel servis'te taktırın.Taktıracağınız özel servis'e öncesinde gidin ama hiç bir şey söylemeyin.Bakalım onlar ne diyecek, eğer aynısını derlerse ben parçaları alıcam gelicem takarsınız diyin.

Aracınız
Civic ES7 2005
Merhabalar. Bu sorun çözüm buldu mu acaba. Şu aralar benim de başımda aynı dert var. Aracım conta yaktı. Derlendi toplandı 10 gün sonra buji yeniledim. D lambası yanıp sönüyor. Usta elektriksel diyor. Bazen araç normal hiç birşey yok. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Aracınız
Civic FD6 2007
Merhabalar. Bu sorun çözüm buldu mu acaba. Şu aralar benim de başımda aynı dert var. Aracım conta yaktı. Derlendi toplandı 10 gün sonra buji yeniledim. D lambası yanıp sönüyor. Usta elektriksel diyor. Bazen araç normal hiç birşey yok. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Sanzuman swic diyorlar, 2 veya, 3 numaraya bir baktırın derim.

Ekli dosyalar

• IMG_20200926_090838.jpg
    IMG_20200926_090838.jpg
    151.4 KB · Görüntüleme: 23
Geri