Honda cıvıc fc5 2016 kalkısda stop etme

mturker

Özel Üye
Arkadaslar merhaba
Belırttıgım gıbı baslıkda da fc5 2016 aracım da park halındeyken yada farzedelim ışıklarda bekleyip kalkış Yapacagım zaman gaza yumusak basınca hafif sılkeleme yapıp hem lpg de hem benzinde farketmıyor stop ediyor kırmızı yagdanlık ve kırmızı akü işareti yanıyor 2 haftadır aralıklarlaydı, bugun bıraz daha sıklastı.. Yardım lutfen degerlı bılgıleriniz ıcınde tsk ederım sımdıden.

Honda MaDnEsS

Bugun sabah erkenden Marşa bastım benzinde, hıc bir sıkıntı cıkartma Dı,
Ve sonra subap ayarı yapmaya götürdüm, benzinde geldım tekrar eve, problem lpg de gozukuyor gibi, suan için benzinde iyice test ediyorum tam anlamıyla lpg den mi diye kanaat getirmek ıcın.
Subap ayarının zamanı geldi dıyerek gıttım ve Bı nebze olsa etkisi belki vardır dıye Bı yerden başladım.... Sorun cozuldugunde ve buna benzer problemi olanlar ıcın paylaşmak istedim. Paylasıma da devam edeceğim.

Honda MaDnEsS

Merhaba, bu problemi motor sıcakken mi yaşıyorsunuz? Yoksa soğukken mi?

Merhaba, bu problemi motor sıcakken mi yaşıyorsunuz? Yoksa soğukken mi?
Hocam dun 1 saat kadar calıstı yol yaptım yani, sonra park ettim 1 yada 1.5 saat sonra Baska yere park etmek ıstedım 8 10 kere stop etti, bugun sabah ise benzıydeydı arac calıstır dım 1 - 2 dk calıstı sakince kalkıs yaptım hıc problem olmadı, ve şunuda dıyeyım subap ayarı yapmak ıcın ust kapagı actıgımız da arka tarafından çontadan yag sısdırma yaptıgını tespit ettik.. Subap sonrası yola cıktıgım da dur kalkar ıllaki yaşadım sukur Bı problem olmadı, şunuda dıyeyım henuz lpg de denemedim yarın kısmetse.

Honda MaDnEsS

Arkadaslar merhaba
Belırttıgım gıbı baslıkda da fc5 2016 aracım da park halındeyken yada farzedelim ışıklarda bekleyip kalkış Yapacagım zaman gaza yumusak basınca hafif sılkeleme yapıp hem lpg de hem benzinde farketmıyor stop ediyor kırmızı yagdanlık ve kırmızı akü işareti yanıyor 2 haftadır aralıklarlaydı, bugun bıraz daha sıklastı.. Yardım lutfen degerlı bılgıleriniz ıcınde tsk ederım sımdıden.

Honda MaDnEsS

Merhaba hocam,

Problemimiz aynı gibi görünüyor, henüz çözemedik

Merhaba hocam,

Valla hocam ben subap ayarı yaptırdım ve ust kapat coktası degıstırdim ufak yag kacagı vardı benzinde yapmamaya başladı hatta araba daha cok atıklestı gaza ufak basınca bile kafa atmaya başladı gidicem dıye, ama henuz lpg ile işlem yapamadım ve lpg de kullanmıyorum iyice netleştirmek için, bence buyuk ıhtımal benım sorun lpg de,

Honda MaDnEsS

Merhaba hocam,

Aslında sanayide subap yaptırırken yan dukkanda lpgci vardı regülatör hortumlarında ufaktan oksıklenme var dedi acıp bakmamız lazım dedı mınık bile olsa hava kacagı varsa oda yapabilir dediydi onumuzdeki hafta nasipse gidicem, gittikten sonra gelısme olursa bilgi paylaşımı yaparım,

Honda MaDnEsS

Merhaba hocam,

Biraz önce İnternette araştırdım regülatör bozukluğunun nasıl anlasılacagı ile bilgiye ulastım yedek su deposuna gaz sızdırma yapıyormus acıp bi koklayın, ve bozuk oldugu zaman da sabahları geç calısma stop etme rolentide dalgalanma gaz yememe lpg den benzine atma gibi belirtiler ön plana cıkıyormuş.
Ayrıca bu sorunu cozmeyıp bu sekılde devam edilirse zamanla silindir kapak conta yakmasına kadar gidiyormuş,
LPG servisine giderek bilgisayara bağlatıp regülatör basınç hatası verip vermediğini ve basıncı normal seviyeye ayarlatmamız gerekir. Bir çok sıralı LPG sisteminde regülatör basınç ayarı rolantide 110 - 120 bar ayarında olması gerekir...
Eger lpg de de benım gıbı bu şekil sorun yaşıyorsanız lpgci ye bi ugrayın derim.

Honda MaDnEsS

Geri