Civic FC5 Honda Civic FC5 ve FK7 Root- Uygulama Yükleme Video İzleme

gazi06

0
Aracınız
Honda Civic FC5 ve FK7 Root İşlemi ve Uygulama Yükleme-
Gerekli malzemeler;
usb portları düzgün çalışan ve güncel java yüklenmiş bir windows 10 laptop (windows 7-8 ile ilgili hatalar olduğunu okudum)
iki ucu erkek bir usb kablosu
anti virüs yazılımınızı kapatın yada devre dışı bırakın.
civic aksesuar modunda olmalı.
gerekli dosyaları yazmadan önce aracın android panelinin geliştirici seçeneklerini aktifleştirmek gerekiyor.
1- Android ayarlarına giriyoruz (bildirim panelindeki ikon en kısa yol)
2- hakkında kısmına tıklıyoruz
3- yapı numarası yazan butona 7 kez arka arkaya tıklıyoruz
4- ekranda "please enter a passcord" mesajını göreceğiz(password değil)
5- resimdeki rakamlara göre sırası ile 1, 4, 2, 3 basın seri şekilde. (hata yaparsanız 3. adımdan itibaren tekrar deneyin)
bu işlem sonunda tebrikler artık bir geliştiricisiniz mesajı çıkacak.
bir geri ayarlar ana sayfasına gelip geliştirici moduna girin
usb hata ayıklama modunu etkinleştirin.
bu adımdan sonra laptoptan devam edeceğiz ve bazı dosyalara ihtiyaç olacak;
https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools.html#download adresinden windows için olan android sdk tools indiriyoruz, masaüstünde dursun klasöre koyun.( bu dosyalar laptopun civic'i adb cihazı olarak tanımasını sağlayacak.)
https://androidmtk.com/download-15-seconds-adb-installer adresinden 15 seconds adb installer 1.4.3 versiyonu indirin ve yükleyin. yüklerken açılan komut penceresinde sorduğu sorulara yes cevabını verin.

civicin panelinden home tıklayıp ana ekrana geçin

6- güç, menu, parlaklık butonlarına basılı tutun, iki seçenek olan bir menu açılacak alttaki Detail Information & Settings butonuna tıklayın
7- menu butonuna yeniden basılı tutun
8- son olarak home butonuna basılı tutun iki bip sonra tek bip sesi gelecek (tam hatırlamıyorum bir kaç bip sesi geliyor)
9- laptopu panelin altındaki iki ucu erkek usb kablosu ile bağlayın
10 - panelin ekranından usb rolünü değiştirin (host yazan yerden device olarak)
şu anda laptop civic'in driverlarını otomatik olarak yüklüyor olması lazım.

şimdi root hazırlıkları tamamlandı
root işlemi için gerekli dosyayı
https://github.com/codeage/root-honda adresinden sayfanın sağındaki clone or download tıklayıp download zip file seçip indirin.
zipli dosyayı masaüstüne çıkarın
11- en son laptop bağlıydı, bağlı kalsın.
12- masa üstüne çıkardığınız root-honda-master klasörü içinden root.bat isimli dosyayı çalıştırın.
bilgisayar ekranından root işleminin ilerleyişini izleyin. en sonunda succes mesajı görürseniz işlem tamamdır.
succes mesajından sonra usb kabloyu çıkarın. benim civic ekranı kısa bir süre tepkisiz kaldı. bende kontağı kapatıp bir kaç dakika bekledim. sizde böyle bir kilitlenme olmazsa power butonuna basılı tutarak yeniden başlatın. geri açtığımda normalden biraz daha geç açıldı.
uygulamalar bölümüne girin, supersu isimli uygulama yüklenmişse root işlemi tamamlanmıştır.
artık uygulama yükleyebilirsiniz.
13- uygulama yüklemek için cihazınızı normal açın laptopu bağlayın
14- daha önce bilgisayardan indirmiş olduğunuz herhangi bir uygulamanın apk'sını masa üstünde bıraktığımız root-honda-master klasörü içine atın.
ben kolaylık olsun diye uygulama adlarını değiştirip atıyorum mesela vlc media player.apk gibi bir uygulamayı vlc.apk diye yeniden adlandırıyorum.
nedenine gelince o uzun ismi yazmak zor olabilir çünkü cmd penceresinden komut olarak yazmanız gerekiyor. (cmd penceresini mutlaka root-honda-master klasöründe çalıştırmalısınız)
örnekte olduğu gibi:
install.bat uygulama.apk
enter basıp bekleyin.
yükleme succes diye biterse cihazı kapatıp açın uygulama listesinde simgesi çıkacaktır.

10.jpg
12.jpg

Tüm uygulama ve işlemler için gerekli dosyalar tek link :https://drive.google.com/drive/folders/0BxHk8X1tCH_hbFhneW81SWNvTzQ

Hocam yaptığımız işemin geri dönüşü var mı ya ben yapmaya çalıştım ama olmadı sanırsam yeniden başlatırken siyah ekranda kalıyor hiç bir tepki vermiyo

gazi06

0
Aracınız
Hocam yaptığımız işemin geri dönüşü var mı ya ben yapmaya çalıştım ama olmadı sanırsam yeniden başlatırken siyah ekranda kalıyor hiç bir tepki vermiyo

biraz geç açılır ilk root işleminden sonra fabrika ayrlarına sıfırlayınız. cihazı kapattıktan sonra bekleyip sonra açın. işlemleri dogru yaptıysanız herhangi bir sıkıntı olmaz. yapamadıysanız özelden iletişim kurun halledelim.

Son düzenleme:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=9238]gazi06[/MENTION] Hocam elinize sağlık süper paylaşım olmuş :eek:k:

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017

Goksun

0
Aracınız
- resimdeki rakamlara göre sırası ile 1, 4, 2, 3 basın seri şekilde. (hata yaparsanız 3. adımdan itibaren tekrar deneyin)
bu işlem sonunda tebrikler artık bir geliştiricisiniz mesajı çıkacak.

geliştirici mod açılmıyor bende. kaç defa denedim.

Geri