Civic FD6 Honda civic fd6 otomatik 2011 model

Aracınız
Civic FD6 2011
Alt şanzıman tapasını açmadan sanjıman içindeki yağı komple komperasör motor ile çekip yenisini basıp yenileyen yer bilgisi bilen varmı Gaziantep ilinde

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Niye buna gerek duyuyorsunuz? Fabrika normal koşullarda 80 bin, zorlu koşullarda 40 binde bir 3 lt. yağ değişimi yeterli demiş. Bu şekilde sistemdeki bütün yağ iki katından fazladır diye tahmin ediyorum. Hem gerek yok, hem de masrafı ikiye belki de üçe katlayacaksınız.

Aracınız
Civic FD6 2011
Ama böylece şanjıman çok daha bakımlı içinde eski yağ namına bir şey kalmadan bütün yağ sıfırlanmış olucak

Aracınız
Civic FD6 2011
Ve uzun süre sorunsuz sıkıntısız olucak diye düşünüyorum bu arada aracım 65000 km de

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ama böylece şanjıman çok daha bakımlı içinde eski yağ namına bir şey kalmadan bütün yağ sıfırlanmış olucak

Dediğiniz güzel ama sistemde hava kalırsa problem olur. Biraz riskli bir iş. Yetkili serviste alttan boşalt üstten ekleme yapar. Takip tablosuda ona göre değişim periyodu veriyor. Hele hele az kilometre yapıyorsanız komple değişime gerek yok derim.

Aracınız
Civic FD6 2010
Servis bakım kitabında ilk yağ değişimi 120 bin km , sonrakiler 60 bin km. Yani bu durum göze alınarak verilmiş bir zamanlama , malum. Ha bir neden ile mesela yanlış yağ konması vs. gibi tamamını değiştirmek zorunda kalınırsa aşağıdaki yöntem uygulanabilir bence.

Geri