honda civic FD6 yağ seviye sensörü ikazı

Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar aracım 2011 FD6 Otomatik vites..Aracımda sarı motor yağı lambası ( yağ seviye) sürekli yanıp sönüyor..Motor yağının seviyesi iyi dediler. Bilgisayara bağladılar baktılar yağ seviye sensörü arızası veriomuş.Sensörü çıkarıp yıkadılar sonra tekrar taktılar ancak aynı hata devam ediyor. Özellikle şehirlerarası uzun mesafede çıkıyor,şehiriçi ikaz pek vermiyo.Yetkili servis sensör için 5 bin lira fiyat verdi. Nasıl bir çözüm olabilir acaba yardımcı olabilir misiniz?

Aracınız
Civic FD6 2006
Arkadaşlar selam uzun süredir sarı yağ lambası yanıp sönüyordu (yağ seviye sensörü arızası) , aracı biraz sıkıştırıp yüksek devirde kullandıktan sonra olmuştu. Honda Performans gibi yerlere gittiğimde yağ seviye sensörü arızalı önemli birşey değil bi önceki kasada bu sensör yok bile gibi sözlerle beni çözümsüz bıraktılar. Yinede değiştireyim dedim fiyatı 3000 TL civarı dediler ancak bana mantıklı gelmediği için parçayı almadım. yağ lambasının sürekli yanıp sönmesi ve buna bağlı motor arıza lambasının yanması can sıkan bir durumdu benim için. En son araçtan ve elektrikten orta düzey anlayan bir arkadaş kaput altındaki 15 numaralı sigortayı ölçtü ve sigortaya elektrik gelmediğini gördü. Yanındaki 7.5 amper sigortadan köprü yaparak elektrik verdi ve sorun çözüldü. Bazen ufacık sorunları ustalar uğraşmadan geçiştiriyor ve yanlış parça almanıza sebep oluyor. Size tavsiyem asla ustaya bırakmadan olayı anlayana kadar parça falan almamanız. Boşuna paralar akıtmaya gerek olmayabilir. Sizlerle bilgi paylaşımı yaparak belki aynı durumdan sıkıntı çeken arkadaşlar olabileceğini düşünerek yazmak istedim.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
İlk kez bu sabah işe giderken 2 kez yandı sarı yağ lambası. Ben de hemen kenara çektim, stop edip tekrar çalıştırdım, sonrasında kayboldu ama inşallah büyük bir sorun değildir.
Yağ seviye çubuğuna baktığımda neredeyse hiç yağ yok gibi görünüyor, nasıl iş anlamadım. Park ettiğim yerlerde hiç yağ lekesi görmemiştim. Yağı mı çok yakmış yoksa bir yerden mi kaçırıyor bilemiyorum. Yarın öğleden sonra ustaya göstereceğim bakalım.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Yag cok azaldiysa ekleme yaptirmayin komple yagi yenileyin

Şimdi artık eve servisle döneceğim, yerinden hareket ettirmeyeyim diyorum. Yarın öğlen inşallah 7-8km uzakta sanayi, oraya kadar götürür mü bilemedim. Olmadı petrolden 1 lt yağ alıp öyle gitmeyi düşünüyorum. Yarın 4 LT Motul Eco-nergy alacağım artık. Ustanın servis defterine baktım 6.000 km olmuş, normalde imkansız bu kadar azalması. İnşallah büyük bir sorun çıkmaz.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Çarşamba arabayı ustaya götürdüm. Arabada neredeyse hiç yağ kalmamış.
Yağ nereden gitmiş baktığımızda filtreden kaçırdığını gördük. Usta filtreyi söktü, filtre üstündeki lastik yırtılmış, yağ oradan akıp gitmiş.
Yağ filtresi Blueprint idi, usta da şaşırdı aslında kalitelidir neden böyle oldu acaba diye. 60-TL ye orijinal yağ filtresini taktırdım. 5w30 Motul Eco Nergy aldım, ikisini değişince düzeldi.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Çarşamba arabayı ustaya götürdüm. Arabada neredeyse hiç yağ kalmamış.
Yağ nereden gitmiş baktığımızda filtreden kaçırdığını gördük. Usta filtreyi söktü, filtre üstündeki lastik yırtılmış, yağ oradan akıp gitmiş.
Yağ filtresi Blueprint idi, usta da şaşırdı aslında kalitelidir neden böyle oldu acaba diye. 60-TL ye orijinal yağ filtresini taktırdım. 5w30 Motul Eco Nergy aldım, ikisini değişince düzeldi.
Çok geçmiş olsun..

Geri