Honda Civic Fe 2024 Deri Koltuk Temizligi

Ad Soyad
Cihan Tosunoglu
Aracınız
Civic FE1 2024
Merhaba
Arkadaşlar deri koltuk , on konsol ve araç içi temizliği için hangi malzemeleri kullanmak gerekli ne tavsiye edersiniz ?

gunesec

Özel Üye
Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2023
arkadaşlar aracımızda koltuklar suni deri ingilizce terimiyle faux leather ve en büyük düşmanları:

1) sert plastik uçlu süpürgeler ile baskı yaparak süpürmek bu adım çizikler vs oluşturabilir
2) sıradan sabun ve deri koltuk ürünleri kullanmak bunlar genelde çok sert çözeltiler içerir örneğin ekte verilen Turtlewax ürününde bunlar mevcut

bunun yerine genelde insanlara en az zarar verilmesiyle ünlü malzemeleri kullanmak daha ekonomik ve koltuk açısından sağlıklı örneğin kimyasal içeriği minimal olduğunu bildiğimiz bebek şampuanları gibi.

koltuk önce kibar uçlara sahip fırça ile (evdeki süpürgenizin şu tüylü küçük uç gibi) süpürülür ve sadece duru su ile nemlendirilmiş bez ile silinir, çok sıklıkla olmamakla beraber ara ara ihtiyaç anında sadece bebek şampuanı ile önce köpüklendirilir ve yine duru su ile silinir bu kadar.

maalesef ülkemizde yıkamacılar çok bilinçsiz ve üzücü sonra sonuçlar çıkıyor ortaya bakıyorum 3-4 yaşında 50binde civic koltuğu resmen 10 yaşında 150bin km gibi deforme olmuş duruyor oysa tem tersi suni deri gerçek deriden çok daha sağlam ve ömürlüdür.

Ad Soyad
Cihan Tosunoglu
Aracınız
Civic FE1 2024
arkadaşlar aracımızda koltuklar suni deri ingilizce terimiyle faux leather ve en büyük düşmanları:

1) sert plastik uçlu süpürgeler ile baskı yaparak süpürmek bu adım çizikler vs oluşturabilir
2) sıradan sabun ve deri koltuk ürünleri kullanmak bunlar genelde çok sert çözeltiler içerir örneğin ekte verilen Turtlewax ürününde bunlar mevcut

bunun yerine genelde insanlara en az zarar verilmesiyle ünlü malzemeleri kullanmak daha ekonomik ve koltuk açısından sağlıklı örneğin kimyasal içeriği minimal olduğunu bildiğimiz bebek şampuanları gibi.

koltuk önce kibar uçlara sahip fırça ile (evdeki süpürgenizin şu tüylü küçük uç gibi) süpürülür ve sadece duru su ile nemlendirilmiş bez ile silinir, çok sıklıkla olmamakla beraber ara ara ihtiyaç anında sadece bebek şampuanı ile önce köpüklendirilir ve yine duru su ile silinir bu kadar.

maalesef ülkemizde yıkamacılar çok bilinçsiz ve üzücü sonra sonuçlar çıkıyor ortaya bakıyorum 3-4 yaşında 50binde civic koltuğu resmen 10 yaşında 150bin km gibi deforme olmuş duruyor oysa tem tersi suni deri gerçek deriden çok daha sağlam ve ömürlüdür.
Üstadım bir üst yorumdaki arkadaşımın yazdığı ürünlere baktım daha sonra bir arkadaşım denk geldi aynı araçtan var onda da. Wurth marka koltuk temizleyici ve deri nemlendirici krem almış. Temizliğini gördüm. Gayet başarılı. Bende ondan sipariş verdim. Lakin bu araçları koltuk kılıfsız kullanmak maalesef uzun kullanımda koltuklara inanılmaz zarar verecek gibi duruyor. Çok araştırdım. On iki koltuk ve arka koltuk için düzgün bir kılıf veya atlet tarzı birsey bulamadım ben. Varsa öneriniz veya marka tavsiyeniz rica edebilir miyim

Ad Soyad
Murat Aras
Aracınız
Civic FE1 2023
Ankara da bir firma modele özel orj gibi oturan kılıflar dikiyordu, sarı sitede ilanları vardı. Baktım da 12.500 fiyatı, ben penye örme minder tarzı kullanıyordum terletmiyor, da bu deri koltukta ne kullanıyor arkadaşlar ben de merak ediyorum 😀

Ad Soyad
Murat Aras
Aracınız
Civic FE1 2023

Teşekkürler bilgi için öğrendiğim iyi oldu..😀

Aracınız
Civic FC5 2020
Newmix deri vinil bakım kullanıyorum ama orijinal deriye değil üzerine yarı kumaş yarı deri diktirdiğim kılıfa bir sorun çıkarmadı şimdiye kadar

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri