Civic FC5 HONDA CİViC LPG Mİ DİZEL Mİ GERCEK YAKIT TESTİ

Aracınız
Civic FC5 2017
Aracınız
Civic FC5 2019
eskiden dizel büyük avantajdı. yakıt olarak dizel nerdeyse benzinin yarı fiyatıydı. dizel ile benzinli modeller arasında büyük uçurum yoktu. şimdi dizel ile benzinli modeller arasında fahiş fiyat farkı var. benzin ile dizel litre fiyatı nerdeyse aynı. artı eskiden benzinli araçlara lpg montajı kafa karışıklığına ve anlamsız ön yargılara neden oluyordu. günümüz şartlarında ekonomik açıdan lpg büyük avantaj ve dizellere göre bakım maliyetleri daha az. dizel araçlar artık sadece tork olarak avantajlı. o da çok önemli değil. bir de dizel motor insanda kafa bırakmaz çok gürültü yapar. bence dizel araçlar ömrünü ve misyonunu tamamladı hatta geç bile kaldı..

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
eskiden dizel büyük avantajdı. yakıt olarak dizel nerdeyse benzinin yarı fiyatıydı. dizel ile benzinli modeller arasında büyük uçurum yoktu. şimdi dizel ile benzinli modeller arasında fahiş fiyat farkı var. benzin ile dizel litre fiyatı nerdeyse aynı. artı eskiden benzinli araçlara lpg montajı kafa karışıklığına ve anlamsız ön yargılara neden oluyordu. günümüz şartlarında ekonomik açıdan lpg büyük avantaj ve dizellere göre bakım maliyetleri daha az. dizel araçlar artık sadece tork olarak avantajlı. o da çok önemli değil. bir de dizel motor insanda kafa bırakmaz çok gürültü yapar. bence dizel araçlar ömrünü ve misyonunu tamamladı hatta geç bile kaldı..

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aynen öle hocam

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ugr60

0

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aracınızı güle güle kazasız belasız ve ekonomi yaparak kullanın. Lafımız yok lakin dizel tercih edenlerle sorununuz nedir anlamadım? Yeni nesil dizellerin motor sesi sürüş konforu olarak benzinlilerden farkı olmadığı gibi çok daha iyi olduğuda söylenebilir. Şahsen ben benzinli arabaya lpg taktırıp binmem. İlk aracım 2012 fb7 58000km benzinde kullanıp sattım sonra dizel macerası başladı ve gerçekten mükemmel turbo dizel bir başka. Sen istediğin kadar ekonomik , fark yok, tork için değmez, benzin-mazot tl aynı zaten vs.. Sen 120 km de bağıra bağıra giderken ben 160km de sessizce geçerim yanından rampada gitmesi için gaza abanırken ben gazı okşayarak geçerim yanından performans istersem 0-230 a çocuk oyuncağı gibi çıkar gezerim oralarda. Bana görede durum bu kardeş. Yani bu tamamen göreceli bir durum sana göre lpg avantaj bana göre dezavantaj şahin de alsam lpg siz alır binerim . bana göre dizel iyi sana göre değmez gereksiz. saygı duyarım... Dizel kullanıcıları ile bu konu çok kez konuşuldu sonuç aynı tercih meselesi.. Dizel enaz 20 yıl daha ülkemizde var ve ben enaz 10 yıl daha dizel kullanıcısıyım ve çok memnunum aracımdan.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Ülkemiz şartlarında yakıt ekonomisi elbetteki önemli bir konu.
Ama bu testten sonra benim kafamdaki senaryo; aradaki 3 kuruş için elimin altında tutabileceğim torktan olmak istemem.
Bir RS kullanıcısı olarak yakıt ne kadar can yaksa da(her dk gazlamasan bile) o gücün elinin altında olduğunu bilmek güzel bir duygu.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Herkes aracını sevsin. Takılmayın böyle şeylere :)

Geri