Honda Civic Sedan LPG Önerir misiniz ?

Merhabalar.Şuanda 2013 1.2 TSİ Jetta(benzinli) otomatik kullanıyorum.Aracı sadece ilçe sınırları içerisnde kullanıyorum.Ortalama tüketimim 9.1 civarı. 350 TL ye depoyu fulledikten sonra 300 km yaptığımda benzin ibresi yarılanmış oluyor.Ciddi manada sıkıntı yakıt işi.

Sorum şu.Honda civic sedan fabrika çıkışlı lpg 2017 model otomatik vites almayı düşünüyorum.Jetta ya oranla benim cebimi biraz rahatlatır mı ?Bu jetta resmen benzini emiyor.Yakıt tüketimi civic lpg de nasıl olur.Ortalama tüketimi nedir.Bazılarınnı dediği benzin ve lpg ye vereceğin para nerdeyse ona yakın olur kısa mesafe.Başlangıçlarda benzini sürekli yiyecek vs vs yorumlar yapılıyor.

ÖNEMLİ - Kullandığım yer ilçe içi İstanbul/beylikdüzü.Evden işe işten eve 10 15 km şehir içi kasisler,fazla hızı yükseltememe aynı hız seyrini koruyamama durumları.ortalama hız ekranda 45 50 olarak gözüküyor .Aracı değişmeme lazım bu iyi bir seçenek olurmu.Araçlara baktığımda doluluk olarak ve dizayn olarak en ucuz honda sedanları görüyorum.LPG+Benzinde 1 artı daha katıyor gibi.Öneriniz ne olur
s10.gif

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Düzgün yapılmış lpg montajı benzini kesinlikle aratmaz. Zaten Honda, lpg'ye uyum konusunda problem çıkartmaz. Kuşkunuz olmasın...

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Merhabalar.Şuanda 2013 1.2 TSİ Jetta(benzinli) otomatik kullanıyorum.Aracı sadece ilçe sınırları içerisnde kullanıyorum.Ortalama tüketimim 9.1 civarı. 350 TL ye depoyu fulledikten sonra 300 km yaptığımda benzin ibresi yarılanmış oluyor.Ciddi manada sıkıntı yakıt işi.

Sorum şu.Honda civic sedan fabrika çıkışlı lpg 2017 model otomatik vites almayı düşünüyorum.Jetta ya oranla benim cebimi biraz rahatlatır mı ?Bu jetta resmen benzini emiyor.Yakıt tüketimi civic lpg de nasıl olur.Ortalama tüketimi nedir.Bazılarınnı dediği benzin ve lpg ye vereceğin para nerdeyse ona yakın olur kısa mesafe.Başlangıçlarda benzini sürekli yiyecek vs vs yorumlar yapılıyor.

ÖNEMLİ - Kullandığım yer ilçe içi İstanbul/beylikdüzü.Evden işe işten eve 10 15 km şehir içi kasisler,fazla hızı yükseltememe aynı hız seyrini koruyamama durumları.ortalama hız ekranda 45 50 olarak gözüküyor .Aracı değişmeme lazım bu iyi bir seçenek olurmu.Araçlara baktığımda doluluk olarak ve dizayn olarak en ucuz honda sedanları görüyorum.LPG+Benzinde 1 artı daha katıyor gibi.Öneriniz ne olur
s10.gif
İlk 2 3 ay aracın tepkilerine alışana kadar benzinli gibi yakarsınız. Motor tepkimesini kavradıkça 30 kuruşlara düşersiniz hocam. Yaz geldikten sonra en iyi verimi alırsınız.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0

s10.gif

Hocam almandan inip japona binerseniz.
İlk gozlemleyeceginiz eksik yol sesi ve performans eksikligi olur. Jetta turbolu oldugu icin 1800 devirde 175 tork veriyor civic ise 4300 devirde 152 tork o yuzden yokuslarda filan gitmiyor gibi gelebilir. Malzeme kalitesi olarak diger araclarla degilde jettanizla kiyaslarsaniz guzel gelir. Bakimi serviste yaptiracagim derseniz cok pahali gelir.
Jetta 9 litre sehir icinde yakiyorsaniz(63kr) sehir disi 5.7-6(42kr) gibi yakiyorsunuzdur.
Civic istanbulda sehir icinde 12-13 lt lpg tuketirsiniz(40-45kr) sehirler arasi 8 litre yakarsiniz (28-30 kr) aralikli yazmamin sebebi lpg nin litresini ne kadar ucuza alirsaniz km basina harcamaniz da ucuzlar. 120 liraya 280 km gidersiniz, jetta ile 300 km yi 180 liraya gidiyorsunuz %25 civari kara gecersiniz.
Ama arac ucuz olsun diye kaporta inceligi su bazli boya olmasi gibi yanlari var. Kotu bir arac degil ama bizim ulkede araclar yurtdisindakilerin kirpilmis kalitesinde bunlari bilerek alirsan surekli sikayet etmez keyfine bakarsin.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Benim hesabıma göre en fazla 15 krş kar edersiniz km'de. Bu da 600km benzin menziliniz için 90 lira fark eder. Buna değer mi değmez mi siz değerlendireceksiniz.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Wv den hondaya geçilmemeli bence

Ben öyle düşünmüyorum açıkçası. Şirkette kullandığım araç octivia ve rapid. Aynı olduğunu düşünüyorum. Ama honda ya bindiğimde kendi aracımı daha iyi buluyorum 5 yaş geri olmasına rağmen. 2sinin de artıları ve eksileri var.

Aracınız
Abicim 2009 passat ile 2012 fb7 civic karşılaştırdım
Passat her konuda fb7 ye el öptürür
3 yıl farkı yok 2016 fb7 de olsa 2009 passat katlar
İç malzemesi olsun yaşam alanın fazlalığı olsun yeter artar bile motor farkını söylemeye gerek yok bu arada wv dizel olmalı benzinlisi yaramaz

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Abicim 2009 passat ile 2012 fb7 civic karşılaştırdım
Passat her konuda fb7 ye el öptürür
3 yıl farkı yok 2016 fb7 de olsa 2009 passat katlar
İç malzemesi olsun yaşam alanın fazlalığı olsun yeter artar bile motor farkını söylemeye gerek yok bu arada wv dizel olmalı benzinlisi yaramaz

Arkadaş 13 1.2 tsi kullanıyor. Passat D segmenti iken civic C segmenti.

Aracınız
2009 model 2016 model
Ben kıyaslama açısından söyledim
Benim fb7m var hayranım ama para ya güce isteğe göre değişiklik gösteriyor olay bu ben olsam jettanın dizeline binerdim civicle uğraşmazdım
IMG_8934.JPG

Geri