Honda civic yedek su deposu hakkında

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar bu yedek su deposuna ekleme yapacaktım fakat kitapçıkta gösterdiği gibi min max olayı yok veya gözükmüyor yan tarafında zaten akü var, yandan seviye tespiti olayı zaten imkansız ne yapabilirim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Yedek su deposunun kapağını açın hortumu çıkarın. Deponun akü tarafında yuvası var. Depoyu tutup yukarıya çekin gelir. İçini güzelce yıkayın. Ardından hazır karışımlı antifiz max yazan yere kadar doldurup yerine takın işlem tamam.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2010
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Yedek su deposunun kapağını açın hortumu çıkarın. Deponun akü tarafında yuvası var. Depoyu tutup yukarıya çekin gelir. İçini güzelce yıkayın. Ardından hazır karışımlı antifiz max yazan yere kadar doldurup yerine takın işlem tamam.

Teşekkürler dediğiniz gibi yapıp çıkardım aslına bakarsınız onun çıktığını bilmiyordum aracı yeni aldiğım için bi sorum daha olacaktı bu antifiriz suyu bitince araç ordan mı alıyor takviyeyi dibinde az Bi su kalmış aynı şekilde radyotör deposundada dipte hortumla gözüküyor tamamen mi değiştireyim yoksa eklememi yapayım.

Aracınız
Civic FB7 2015
Teşekkürler dediğiniz gibi yapıp çıkardım aslına bakarsınız onun çıktığını bilmiyordum aracı yeni aldiğım için bi sorum daha olacaktı bu antifiriz suyu bitince araç ordan mı alıyor takviyeyi dibinde az Bi su kalmış aynı şekilde radyotör deposundada dipte hortumla gözüküyor tamamen mi değiştireyim yoksa eklememi yapayım.
Hocam normal su kapağını açınca su gözükmüyor mu eksilme falan varmı suda?

Benim yedek su deposu içi boş ve altta kaldığından net göremiyorum.

Normal su kapağını açıp baktığımda suyun hiç eksilmediğini görüyorum o yüzden çok önemsemedim Adı üstünde yedek depo.. su olsa ne olmasa ne farkeden bişey yok bence

[HUAWEI Mate 20 lite] cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Dibinde az varsa su ile yıkayıp ekleme yapın temiz olsun. Buraya direk su konursa kışın donabilir. Bu yüzden biraz antifirizli saf su ekleseniz güzel olur.
> Bu kabın diğer ismi genleşme kabı diye geçer. Ağzına kadar doldurulmaz. Soğutma su sisteminde motor ısındıkça veya yüksek devirde seyrederken su genleşerek basınç yapar. Sisteme zarar vermemek adına fazla su bu depoya aktarılır. Seviyesini hortumdan takip edebilirsiniz. Motor soğuyunca tekrar çeker.
> Asıl takip radyatör üstündeki kapaktan yapılır. Kapak açıldığında suyu görmeniz lazım. Radyatöre gelen büyük boruyu sıkarakta su hareketliliği var mı kontrol edilir.

Geri