Honda CRV 2020 Fazla Yakıt Tüketimi 1.5 Benzin Turbo Vtec

Hocam varsa imkan satın zaten muhtemel satışta zarar değil karınız olur illa SUV olucaksa yerine dizel Nissan tercih edin derim.
Merhabalar tekrardan, araç 5000 km de oldu 2020 crv 1.5 turbo otomatik 4x4 ... 13-14 lt yakıyorum şehir içi. Ancak 1 defa 2 günlük 8.9 9.0a düştü. 1-2 hafta da 10 lt civarında durdu. Çok sürmeden tekrar 13 14 litrelere çıktı. 8.5 litre yakıyor demişsiniz, daha da az yaksın . Bir ayarı mı var , yani 4x4 ayarlanıp 4x2 ye fln düşürülüyor mu. Yani tüm filtreler de temiz. Başka arkadaşıma da kullandırıyorum, keza oda çok yaktığını söylemekte. Bir passat ile aynı ağırlıkta araç. 8 litre civarı yaktığını söyleyenler oldu. Servis de ısrarla motor ve yakışının iyi durumda olduğunu söylüyor. Motor garantisi bozulmadan gaz taktırayım diye servisle görüştüm BRC firması 20bin TL lpg fiyatı verdi. 8lere düşse kesşe hiç düşünmiycem de. Jeep bu yakar diyorlar aracı tanımayanlar ancak kullananların da çoğunluğunda da yakıt az yakıyor. Arada kaldım.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Diğer Markalar
Crv 1.5 otomatik 4*4 almayı düşünüyordum. Bu araçtan bir arkadaşımda var ve yaklaşık 1 senedir kullanıyor. Aşağı yukarı aynı güzergahta kullanacağım için onun ortalama yakıt tüketimine baktım. Araç 15000 km civarı ve büyük çoğunluk şehir içi kullanım. Ekranda 11.7 LT/100 km yi görünce bana fazla geldi. Yaşadığımız yer (Zonguldak) rampaları olan bir şehir ve orta derece trafik var. Bu değer için bu şartlarda yorumunuz nedir. Aynı şartlarda örneğin, dizel otomatik Crv 4*4, yeni dizel kuga ve dizel tuscon 4*4 nasıl bir tüketim değeri verebilir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Crv 1.5 otomatik 4*4 almayı düşünüyordum. Bu araçtan bir arkadaşımda var ve yaklaşık 1 senedir kullanıyor. Aşağı yukarı aynı güzergahta kullanacağım için onun ortalama yakıt tüketimine baktım. Araç 15000 km civarı ve büyük çoğunluk şehir içi kullanım. Ekranda 11.7 LT/100 km yi görünce bana fazla geldi. Yaşadığımız yer (Zonguldak) rampaları olan bir şehir ve orta derece trafik var. Bu değer için bu şartlarda yorumunuz nedir. Aynı şartlarda örneğin, dizel otomatik Crv 4*4, yeni dizel kuga ve dizel tuscon 4*4 nasıl bir tüketim değeri verebilir.
1.6 dizel honda crv alın gitsin, 9 ileri zf şanzımanla iyi bir tercih olabilir... naçizane...

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri