honda fb7 2000 ile 3000 devir arası filtre sesi coğalmasi

end18

0
aracım 2015 model honda cıvıc exetuve paket 37500 km şuan öyle bir sıkıntı varki çözen yok. 2000 ile 3000 devir arasi açiķ hava filitresi varmış gibi ses çıkarıyor. 3000 devirden sonra ses kesiyor. filitresi orjinaldir. filitre borularında çatlak yoktur. sorunun çözümü için yardimlarınizi bekliyorum.

Eski aracimda (1.6 ies) hava filtresi kapağını filtre kazanına tutan arkadaki tırnaklar kirilmisti ve aynı söylediğiniz gibi 2000-3000 arası açık hava filtresi sesi veriyordu.. hoşuma da gitmişti açıkçası, tamir ettirmedim.. sizin aracınızda da böyle bir problem olabilir.. bağlantı mandalı sıkılığını veya tırnaklarını tekrar kontrol edin bence..

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=12220]end18[/MENTION] merhaba. Öncelikle Hava filtresi kapağını ve altındaki geçme hortumu kontrol et. Eğer bir sıkıntı yoksa delta adı verilen tamponun en ön sağ tarafı olması lazım, cam suyunun tersi yönde akünün bulunduğu bölgede alt tarafta bulunan plastik bir kutu var. Bu kutu çatlamıştır. Oraya ulaşmak için ön tamponun inmesi gerekiyor. Bir kontrol edin.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

end18

0
ankara şaşmazda honda barda sol on tekerlek ve dovulumbaz sökülerek detanizator dediğiniz parcaya bakildi bizzat kendimde baktim catlak falan yok komle soktuler geri taktilar ama bulamadilar☹

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
İlk çalışma esnasında herhangi bir ses veya anormallik hissediyor musunuz? Egzoz hattında oluşan ufak bir kaçak da bu probleme yol açabilir.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

end18

0
çalıştırma esnasında veya çalıştıktan sonra herhangi bir ses yok araç otomatik " d ye aliyorum araç harekete geçtik ten sonra 1 den 2 ye alıyor ve 2000 devire geldiğinde başlıyor filitre sesi 3000 devire kadar devam ediyor 3000 deviri geçer gecmez ses falan yok. ankarada hondaci mehmet honda bar gibi sadece hondaya bakan yerlere götürdüm test sürüşü yaptık filitre hava kaçağı var dediler kaputu açıp baktıktan sonra herhangi bir çatlak bisey yok dediler. honda bora plaza götürdüm onlarda sorun yok dediler. ama bu sorun 7 aydır var. aracı aldiğimda yoktu tabiki 23 nisanda boluya gittik biladerle bune dedi böyle doğan gibi bu araba dedi. soruyorum arkadaşlara sizde böyle bir problem var mi diye yok diyorlar.

end18

0
sorunum ile ilgili istanbul honda fabrikasına mail attım 6 gün sonunda honda boradan aradilar. aracı istediler. ve bugün servise gittim. serviste daha önce aracıma bakan usta denk geldi. ve gölbaşina doğru test sürüşüne çıktık. sonunda sesi oda duyabildi. teşhis olarak trim sesi olduğunu söylediler . aracın tampon sökülüp kontrol edilecek 8 mayısa randevu verdiler. bu arada honda efede aracımin garantisi olmadigini soylemislerdi ama bugün öğrendim ki aracımın garantisi devam ediyor.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
sorunum ile ilgili istanbul honda fabrikasına mail attım 6 gün sonunda honda boradan aradilar. aracı istediler. ve bugün servise gittim. serviste daha önce aracıma bakan usta denk geldi. ve gölbaşina doğru test sürüşüne çıktık. sonunda sesi oda duyabildi. teşhis olarak trim sesi olduğunu söylediler . aracın tampon sökülüp kontrol edilecek 8 mayısa randevu verdiler. bu arada honda efede aracımin garantisi olmadigini soylemislerdi ama bugün öğrendim ki aracımın garantisi devam ediyor.
Hocam sonuç ne oldu.

Geri