Honda ile yurtdışı gezileri..........

Aracınız
Civic FC5 2020
Daha önce Nissan ile yaptığımız yurtdışı gezileri Allah nasip ederse artık honda ile yapmaya başlayacağız. Önümüzde maalesef doğu sınırları listemizde olmayacak. Daha önce defalarca Gürcistan girişi yapmış biri olarak artık bu bölgede TR plakalı araçlara özel perde arkası kurnazca planlanan uygulamalar mevcut ve bir tanesini de bizzat yaşadım . Zaman gelir detay anlatırım.

Kovid 19 nedeniyle bu sene listem zaten mecburi istikamet olan batı yani Avrupa ülkeleri olacak. İlk etapta her sene kalmaya çalıştığımız ve çok sevdiğimiz Bulgaristan daki Safranbolu nun minyatürü yarımada olan eski Nesebar rotamız olur. Eğer salgınla ilgili ciddi rahatlama olursa rota genişleyebilir veya en fazla Yunanistan eklenerek sona erer.

Bu arada bizim aracın garantisinin AB ülkelerinde geçmediğine dair bir bilgi almıştım. Bunu çıkmadan teyit etmem gerekecek.

Bulgaristan a turizm amaçlı özel araç geçişleri henüz yok ama bu ay sonuna kadar açılır diye bekliyorum.

maliyetler;
1 aylık yeşil sigorta ( 59 euro) tek ülke olduğu için Bulgaristan üzerinden daha hesaplı alınma ihtimali varmış. Araştırmam lazım.
1 aylık Bulgaristan yol vergisi (vigneta) 60 Leva ( 30 Euro)
Ülke girişinde araç dezenfektan parası 5-6 Levaydı sanırım. (3 euro diyelim)

Yakıt zaten Kırklareli nde fulleyip girmek daha mantıklı. Zaten Nesebar İstanbul Anadolu yakasına 390 km civarında. Yakın yani.

Bu sene giderken tava- makarna - zeytin falan da almayı düşünüyoruz. Bulgaristan artık eskisi gibi ucuz değil bu nedenle saklanabilecek gıda listesi arzuya göre uzayabilir.

Hayırlısı ile yollar açılsın planımızı yapalım. Eğer gözümüz kesmezse gene TR içinde turlamalara devam.

Aracınız
Civic FC5 2018
İşte güzel bi başlık. Umarım geçişler açılır ve anılarınızı da sonrasında paylaşırsınız. Şimdiden yolunuz açık olsun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
İşte güzel bi başlık. Umarım geçişler açılır ve anılarınızı da sonrasında paylaşırsınız. Şimdiden yolunuz açık olsun
emoji4.png

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Teşekkür ediyorum.
Bazı seyahatleri instagramda paylaşmıştık. Belki bu sene instagramı daha aktif kullanırız artık. İnstagramıda ekleyelim. Az da olsa bazı yararlı karayolu ile seyahat bilgileri de bulabilirsiniz
instagram @streamandrain

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Biz de sınırlar açılırsa geçen seneden sonra tekrar Tasos adasına gitmeyi planlıyoruz. Konsolosluğa danışmıştım. 16 Haziran'da bir açıklama yapılacak denmişti. Bakalım bekliyoruz. Yakıt konusunda ben de aynı şekilde ipsalaya gelmeden hemen önce fullemiştim geçen sene. Yine aynısını yaparım. Geçen sene 1.75 euro civarıydı benzin Yunanistanda. Burda 6-6,5 lira arasıydı. Orda 10 lirayı geçiyordu litresi. Ama biraz fazla gezmişiz ada içinde ve arabanın da depo küçük olunca orada da 1 kez fullemek zorunda kalmıştım :) Dönüşte de sınırdan geçtiğimizde yakıt ışığından sonra 50 km gitmiştim. Ucu ucuna bir depo ile kurtardık :) Arabayla yurtdışı/yurtiçi fark etmez geziler çok keyifli oluyor. Umarım sınırlar açılır, sağlık açısından risk büyük olmaz da bu sene de bir kaçamak yapabiliriz.

Geri