Honda mesaj

S

Silinen üye 20336

Guest
Yetki belgeli diğer servislerin bakım yapması durumunda otomobil garantisinin bozulmaması ile ilgili konuya karşı bir atak yapmış yetkili servis sanırım. Ortada bulanık bir durum olduğu için müşterinin aklına kurt düşürüp yetkili servisten kopmaması için yazılmış bir mesaj olabilir. Yada yetkili servis gerçekten doğru olan bilgilendirmeyi yapıyor olabilir...
İşin aslı nedir bilmiyorum. Yetki belgesi olan bir servis bakım yapınca gerçekten garanti bozulmuyor mu bunu net olarak öğrenmek gerek. Bu kanun çıkalı yıllar olmuş ancak yeni yeni dillendiriliyor. Ya bu gerçek ve yetkili servisler yıllardır baskıyla susturdu. Yada uydurma bir şey. Bunun aslını öğrenmek için birilerinin örnek teşkil etmesi yada konunun hukuk yoluyla aydınlatılması gerek... ?

Benim şahsi görüşüm bu durum yetkili servislerin hazmedebileceği bir şey değil. Çünkü kazançları ciddi oranda düşecektir. Devamında rakabet için yetkili servisler ciddi oranda indirimli fiyatlara geçecektir ve bir çok yetkili servis de kepenkleri kapatacaktır.

İşin aslını bilen ve örnekle bizlere yol gösteren birileri olsa da hepimiz faydalanabilsek...

Hocam aynı mesajı babama bile atmışlar. Heralde her irtibata geçtikleri kişiye yollamışlar. Bide arayıp birkaç soru sormuşlar 10 puan üzerinden değerlendirme istemişler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yanlız mesajda çok dikkatli kelimeler kullanılarak olası hukuki bir şikayete karşı da önlem alınmış bence :unsure:
Normalde verilen garanti 3 yıl iken uzatılmış garanti Honda'nın kendi verdiği bir tahahhüt olduğu için 3+3 olarak belirtilmiş, yani 3 yıllık esas garantiye açık kapı bırakmış.
Ayrıca "Koşulsuz Garanti" süreci diyerekte sanki her türlü arızada koşulsuz garanti veriyoruz gibi izlenim vermişler, Honda geçmişi olan herkes garantinin aslında pek işlevsel olmadığını, garantiye girmesi gereken birçok üretim hatalı parçaya garantinin uygulanmadığını az çok biliyor zaten :)

Ad Soyad
Ali G.
Aracınız
Civic FE1 2021
Net olarak yetkili Honda bayisi dışında hiç bir uygulama garantiye girmiyor honda'da.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Yetki belgesi bulunan özel servislerde yapılan işlemlerin yetkili servislerce garanti kapsamına alınması bana göre mantıksız. (Keşke olabilseydi) Şöyle bir düşünün x marka bir araç satıyorsunuz ve garanti şartlarını belirliyorsunuz sizin bünyeniz haricinde yapılan yanlış bir işlemin faturası neden size kesilsin ??? Suistimale açık bir konu. Honda bu konuda şunu yapabilir. Fiyatlarını düşürerek herkesin yetkili servislere gelmesini sağlayabilir. Bu konuda çalışma yapabiliriz sadece. Hak kazanabileceğimiz bir durum söz konusu değil. Daha öncesinde de söylemiştim yetkili servisler müsteriyi garantiyi bozmakla tehdit ederek fiyatları yüksek tutuyorlar. ?

Aracınız
Yetki belgesi olan işyeri üreticinin izin verdiği parçalarla bakım yaparsa garanti bozulmaz. Ancak malesef dışarıda orjinal parça bulmanız pek mümkün değil Honda için.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri