Honda Türkiye Fabrikası 2021'de Civic üretimini durduruyor

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben 2. Ellerin düşeceğini düşünüyorum. Sıfır fiyatlarını tahmin etmek zor. Japonyadan geleceği düşünüldüğünde bu beni korkutuyor. Ama iç piyasa belirler gibi geliyor. Ama japonlar ben iç piyasayı takmam derse artar gibi duruyor. Benim gözümde...

LND-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bence alakasi yok.2.ellerinde de olsa sifir da olsa herhangi bir negatif etki olacağını düşünmüyorum ben.Honda ve de özellikle civic,ülkemizde çap oluşturmuş nadir araçlardan biridir...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben 2. Ellerin düşeceğini düşünüyorum. Sıfır fiyatlarını tahmin etmek zor. Japonyadan geleceği düşünüldüğünde bu beni korkutuyor. Ama iç piyasa belirler gibi geliyor. Ama japonlar ben iç piyasayı takmam derse artar gibi duruyor. Benim gözümde...

LND-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bende tam tersi Mazda gibi yüksek fiyatlı olabileceğini ve ikinci ellerinin değerleneceğini düşünüyorum :unsure: Ayrıca Japonya üretim tesis kalitesi açısından ülkemize göre daha yüksek standartlarda olduğunu düşünürsek işçilik kalitesi olarak olumlu anlamda yansıyacaktır diye düşünüyorum.
Ancak ülkemiz için ciddi istihdam, vergi ve ihracat kaybı oluşturacaktır.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Honda Türkiye son 2 yılda FC5 Civic sayesinde ciddi pazar payı artışı sağlamış (%2den %6ya artış), Fabrika kapanışı bu yönden ciddi hayal kırıklığı yaratıcı bir unsur.

250767

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracınız
Civic FC5 2017
Bende tam tersi Mazda gibi yüksek fiyatlı olabileceğini ve ikinci ellerinin değerleneceğini düşünüyorum :unsure: Ayrıca Japonya üretim tesis kalitesi açısından ülkemize göre daha yüksek standartlarda olduğunu düşünürsek işçilik kalitesi olarak olumlu anlamda yansıyacaktır diye düşünüyorum.
Ancak ülkemiz için ciddi istihdam, vergi ve ihracat kaybı oluşturacaktır.
aynen bende size katılıyorum, fiyatlar hem 0 km de hemde ikinci elde artar, ekonomide iyileşme olur ve insanların alım gücü artar ise işte ozaman vw nin bazı modellerinde yaşanılan 3-4 ay sıra bekleme mevzusu honda civic içinde yaşanabilir. İstihdam ve cebimizden çıkacak para açısından baktığımızda ülkemiz adına kötü bir durum.

Geri