Honda vtec 1,5 Lpg. HARARET Sorunu

Aracınız
Arkadaşlar s.a
yaklaşik 1 ay önce mersine giderken aracin hararek ibresi tavan yapti ve araci park alanina çekip kaputu açtigimda yoğun bir şekilde buhar geldiğini farkettim radyatörden.araci istop edip çekici ile sanayiye götürdük.araç soguduktan sonra conmtolarda sorun varmi yok mu diye araci çalistirdigimizda rolantide çalisti.neyse sorun radyatördenmiş ve yenisi takildi.

3 gün önce de adanaya giderken hararet ibresi birden tekrardan tavan yapti ve yine aracin kaputunu açtim o yaşadigim ilk sorun gibi değildi.sadece radyatör kapagindan hava kaciriyordu.neyse adanadan yaklaşik 4 saat de ceyhana geldim ( 30 dak yol normalde ) hararet yukseldikce araci durdurup sogutuyordum.neyse sanayide ki usta radyator kapagindan olabir diye dusundu radyator kapagini degistirdik ama sorun gitmedi.daha sonrasorun termostad da dedi ve termostadi iptal edip orjinal termostad almami soyledi.daha sonra tekrar yola çiktim ve hararet yükseliyor sonra tekrar normal haline dönüyor.bu 2 3 kez yaptiktan sonra cesaret edemedim ve tekrar ustaya götürdüm.şuan araba serviste ve sizce sorunu nedir ? Arabayi satma eşiğine geldim yemin ediyorum

Aracınız
Merhabalar honda dan önce peugeot marka bir aracım vardı ve birçok kez hararet sorunu yaşadım hararet tavan yapıyordu radyatörü , hortumları termostatı hep değiştirdim fakat sorun çözülmedi en son bir ustanın önerisiyle aracın fanının çok geç açıldığını öğrendim kendi yöntemleri ile usta fanın erken açılmasını sağladı şehir içinde tavan yapan hararet birdaha 90 ı geçmedi. Pek mekanik bilgim olmadan kendi yaşadığmı anlattım umarım sorunu çözersinZ

Geri