Honda

Arkadaşlar selamun aleyküm 30 bintl nakit param var çevremdeki insanların tavsiyesi üzerine honda civic 1.5 yada 1.6 tam bilmiyorum si modelini öneriyorlar bende bu vtec açma olayını istiyorum çok hoşuma gidiyo ve bu kasalarada baktım hatcback lerine hoşuma da gitti bu si modellerinde vtec açma olayı varmıdır ve bu doch ve soch motorlar arasında çok fark varmıdır bana bu işi bilen bir kişi detaylı yardımcı olursa sevinirim ...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ve aleykümselam
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Sizin istediğiniz performans araçları Doch vtec diye geçer. Eg kasadaki açılımı 1.6 Si 130 hp güç verir. Üst modelide Ek kasada mevcut ismi 1.6 Vtı 160 hp verir. Vtı'da 5.500 devir sonrası geçiş daha net hissedilir.
> Eg kasada alınacak en iyi araç Si'dir. Bunda ateşleme sistemi karbüratör yerine enjeksiyon mevcuttur. Alt devirlerde gayet ekonomiktir.
> Sürüş zevki için manuel şart. Tek sıkıntı 2 kapılıların temizini bulmak çok çok zor. İyileride ucuz olmuyor.
> Bu konu size yardımcı olur.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Şu araçlarada bir göz atın.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar selamun aleyküm 30 bintl nakit param var çevremdeki insanların tavsiyesi üzerine honda civic 1.5 yada 1.6 tam bilmiyorum si modelini öneriyorlar bende bu vtec açma olayını istiyorum çok hoşuma gidiyo ve bu kasalarada baktım hatcback lerine hoşuma da gitti bu si modellerinde vtec açma olayı varmıdır ve bu doch ve soch motorlar arasında çok fark varmıdır bana bu işi bilen bir kişi detaylı yardımcı olursa sevinirim ...

Piyasada 2000 model öncesi temiz Civic bence yok diyebilirim, olanlarda bu belirsizlikte 30binli fiyatlara araçlarını satmak istemeyeceklerdir. Bence elinizdeki parayla küçük turbolu araçları araştırın veya farklı yatırım araçlarına yönelin.

Ve aleykümselam
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Sizin istediğiniz performans araçları Doch vtec diye geçer. Eg kasadaki açılımı 1.6 Si 136 hp güç verir. Üst modelide Ek kasada mevcut ismi 1.6 Vtı 160 hp verir. Vtı'da 5.500 devir sonrası geçiş daha net hissedilir.
> Eg kasada alınacak en iyi araç Si'dir. Bunda ateşleme sistemi karbüratör yerine enjeksiyon mevcuttur. Alt devirlerde gayet ekonomiktir.
> Sürüş zevki için manuel şart. Tek sıkıntı 2 kapılıların temizini bulmak çok çok zor. İyileride ucuz olmuyor.
> Bu konu size yardımcı olur.

Teşekkür ederim de yani şimdi bir tane buldum 94 model si 1.6 125 beygir yazıyo şimdi bunu alsam bunda vtec açma olayı var mı peki bu motoru ufaktan swap yapmaya kalksam yani big tube hava filtresi gibi 4-2-1 headers gibi short shift gibi hondata s300 beyin + yazılım gibi daha da performansı artar mı daha da zevkli hala gelir mi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Teşekkür ederim de yani şimdi bir tane buldum 94 model si 1.6 125 beygir yazıyo şimdi bunu alsam bunda vtec açma olayı var mı peki bu motoru ufaktan swap yapmaya kalksam yani big tube hava filtresi gibi 4-2-1 headers gibi short shift gibi hondata s300 beyin + yazılım gibi daha da performansı artar mı daha da zevkli hala gelir mi

Vtec patlaması olayını Vtı'da hissedersiniz. Bunda geçiş belirgin olmaz. Fakat 7.500 çevirir.
Dediğiniz uygulamalar ile araç daha hızlı devirlenir. Üst devirleri kuvvetlenir. Şanzıman için crx dişlileri kullanılır. Bu araçta asıl yağlama önemlidir. Yağ pompası sağlam ve orjinal olmalı. Geçmişide düzgün ise alınabilir.
Bence siz almadan önce bir test sürüşü yapın.

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu videoda size fikir verir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yani şu an 1.6si lar 30 ile 40 bin arası ona o parayı vereceğime 1.6 vti almak daha mantıklı değil mi sizce bu araç nasıl peki almaya değer mi

Paranız varsa Vtı alın. Ondan daha çok memnun kalırsınız.
Paylaştığınız ilan ise gırtlak dolu bir vtı. Çok para harcamışlar. Emin ellerde toplanıp rodaj ve bakımları düzgün ise birde güzel akıllı şekilde kullanılmış ise kafa ağrıtmaz. Bu araç tahminen 200 hp üstü gibi duruyor. Araç galeride kullanan şahısları bilmek tek elden almak lazım.

Son düzenleme:
Geri