Civic FB7 Hoparlör değişimi - Alpine - ön kapılar - 2012 Honda Civic sedan

Ynt: Hoparlör değişimi - Alpine - ön kapılar - 2012 Honda Civic sedan

Ynt: Hoparlör değişimi - Alpine - ön kapılar - 2012 Honda Civic sedan

Ben GolfTR isimli üyeye veriyorum genelde eksileri :)
Adam daha golf almamış hepsinden daha fanatik olmuş.
Daatır Atiila ocam Sami abi beyavvv ;)
@sk67a @Attila Khan

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Aracınız
selam konuyu hortlamış olacağım ama benim de sağ ön hoparlör bayadır patlak; ve müzik dinlemeyi çok severim..

niyetim ön 2 hoparlörü yenilemek;

acaba bahsedilen ürün bu linkte ki ürün mü?

bi1rde şu linkte ki;
https://www.hepsiburada.com/oto-tey...parati-4-parca-p-OTNEXT92160124?magaza=otoeko

üründen aldım ki kapıların döşemelerini sökebileyim;youtube da videolar buldum; çok zor görünmüyor..en kötü döşemeciye uğrarım..

kablo bağlamak için ve yeni aldığım hoparlörleri tam olarak kapı içine oturtmak için bir aparata ihtiyacım var mı?

Kabloları keserek birbirine montajlasak sorun teşkil eder mi?

ses kalitesi anlamında ?

deneyimli arkadaşların yardım ve önerilerine açığım...

bu arada herşey de olduğu gibi hoparlör fiyatları da çok ciddi artmış...90 lardan 270 lere gelmiş..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
selam konuyu hortlamış olacağım ama benim de sağ ön hoparlör bayadır patlak; ve müzik dinlemeyi çok severim..

niyetim ön 2 hoparlörü yenilemek;

acaba bahsedilen ürün bu linkte ki ürün mü?

bi1rde şu linkte ki;
https://www.hepsiburada.com/oto-tey...parati-4-parca-p-OTNEXT92160124?magaza=otoeko

üründen aldım ki kapıların döşemelerini sökebileyim;youtube da videolar buldum; çok zor görünmüyor..en kötü döşemeciye uğrarım..

kablo bağlamak için ve yeni aldığım hoparlörleri tam olarak kapı içine oturtmak için bir aparata ihtiyacım var mı?

Kabloları keserek birbirine montajlasak sorun teşkil eder mi?

ses kalitesi anlamında ?

deneyimli arkadaşların yardım ve önerilerine açığım...

bu arada herşey de olduğu gibi hoparlör fiyatları da çok ciddi artmış...90 lardan 270 lere gelmiş..
Bende bu hoparlörler ile kendim değiştirdim :)
İlgili mesajım bu,

Yanlız değiştirirken hiç kesme biçme yapmadım, aliexpress'te ara bağlantı aparatları çok uyguna satılıyor (y) Boşuna kabloda kes-biç yapmayın.
Ben bunları alıp değiştirmiştim ve orjinal gibi oldu, sesin netliğinden de memnunum.
Bass olarak sürücü kısmında Bass hissi daha zayıfken, geçen gün yolcu tarafında basın çok daha iyi geldiğini farkettim.
Fiyat olarakta hoparlörleri 200 civarına almıştım.

Aracınız
haftasonu değiştirdim; değişim niyeti olan arkadaşlar;kesinlikle aiexpressten honda uyumlu hoparlör yuvalarından alsın; fabrikasyon olanlar kırmadan çıkmıyor sanırım;yada ben beceremedim..

ama aliexpressten gelenler cuk oturdu;
kabloyu da aldım o da sorunsuz çalıştı ve uyumluydu..

Biraz kapı içlerini sökmede zorlandım; onun için tavsiye olarak sökmeye kapı altında ele gelen yuvadan başlamanız olabilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
haftasonu değiştirdim; değişim niyeti olan arkadaşlar;kesinlikle aiexpressten honda uyumlu hoparlör yuvalarından alsın; fabrikasyon olanlar kırmadan çıkmıyor sanırım;yada ben beceremedim..

ama aliexpressten gelenler cuk oturdu;
kabloyu da aldım o da sorunsuz çalıştı ve uyumluydu..

Biraz kapı içlerini sökmede zorlandım; onun için tavsiye olarak sökmeye kapı altında ele gelen yuvadan başlamanız olabilir.
Fabrikasyonlar hoparlör ile bütünleşik, orjinal hoparlörü parçalayıp kullanabilirsiniz ama gerek yok, aliexpressteki ürün direk oturuyor dediğiniz gibi :)

Aracınız
bu arada fabrikasyon hoparlör cidden vasatmış ; alpine nin ses kalitesi gerçekten fabrikasyondan sonra çok iyi geldi..

ama bass anlamında yüksek beklentisi olanlar tam karşılığını alamayabilir..

Geri