i-shift şanzıman ve CVT hakkında

Herkese merhaba arkadaşlar, abiler.

2019 CVT Eco Executive Civic'imi ev alma durumlarından ötürü satmak durumunda kaldım. Şimdi gerek yakıt gerek CVT şanzımanın güzelliği (kimi eleştirisel yaklaşıyor ve beğenmiyor olabilir ama bence başarılı bir şanzıman) beni etkiledi ve sanırım uzay kasa diye geçen hatchback civic alma fikrine kapıldım. Şimdi ;

1- 1.8 motor seçeneği olan ve i-shift şanzıman diye geçen modeli hakkında hiç bilgim yok ne önerebilirsiniz?
2- i-shift denilen şanzımanı aracını satan bi kişiden duyduğum sözlerle bile şaşırarak tanımıştım. "meşhur hondanın rezil şanzımanı var bu araçta" demişti. ne kadarı doğrudur?
3- CVT şanzıman hatchback civiclerde ne zaman kullanılmaya başlandı?
4- hangi modellerde CVT şanzıman başlıyor?

şimdiden teşekkürler.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
1- 1.8 güzel bir motor bence ve i-shiftte bahsedilen kadar aşırı sorunlu bir şanzıman değil.
Tam anlamıyla otomatik şanzıman olmasa da vitesi siz atmıyorsunuz. Şanzıman kutusu bildiğiniz manuel şanzıman gibi ama robotik kodlamayla birlikte vitesi sizin yerinize yapay zeka atıyor.
Bu yüzden vites geçişleri çok seri değil.
2- Hiç sorun yaşamazsınız diyemem, mekanik ve elektronik bir şey sonuçta ne zaman ne sorun çıkartacağı belli olmaz.

1- 1.8 güzel bir motor bence ve i-shiftte bahsedilen kadar aşırı sorunlu bir şanzıman değil.
Tam anlamıyla otomatik şanzıman olmasa da vitesi siz atmıyorsunuz. Şanzıman kutusu bildiğiniz manuel şanzıman gibi ama robotik kodlamayla birlikte vitesi sizin yerinize yapay zeka atıyor.
Bu yüzden vites geçişleri çok seri değil.
2- Hiç sorun yaşamazsınız diyemem, mekanik ve elektronik bir şey sonuçta ne zaman ne sorun çıkartacağı belli olmaz.
Bildiğimiz fiat ın dualojik vitesi gibi. Baskı değişen otomatik vites kullandım fiat punto başarılı mı bilmem ama kullanımı çok kötü. Acemi şoför vites atışı gibi atıyor :) bilgiler için teşekkürler

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri