Civic FC5 İç Döşeme Kapı Çıtası Deformasyonu

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhaba,
Kapı içindeki gri çıtada çizik şeklinde deformasyonlar meydana gelmiş. Bu tarz çizikleri gidermenin bir yolu var mıdır ya da direkt bu parça satılıyor mu? İnternette dolaştım fakat hep karbon kaplamalara vs. denk geldim. Bir de bu çıtalar direkt yapıştırılıyor mu yoksa klipsli bir şekilde oturuyor mu? Eğer değiştirirsem daha sonra bu bölgeden tıkırtı sesiyle uğraşır mıyım? Fikirlerinizi merak ediyorum, nasıl bir çözüm önerirsiniz...

IMG_7251.jpg

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
İç mekan malzemesinin kalitesizliğinin göstergesi. Benimde torpido üstünde çok kısa zaman da derin çizik oluşmuştu. Siyah plastiklerde detailing dükkanlarında bir işlem yapıldığını görmüştüm ama o gri parçaya olurmu emin değilim

Aracınız
Civic FC5 2017
hocam o gri çıta nasıl çizilir anlam veremiyorum sürekli dokunulan bir yerde değil o çıta. o bölgeye büyük bir ihtimal müdahalede bulunulmuştur. vücudumuzun temas ettiği bir nokta değil yani. aklıma sadece temizlik esnasında yada çoluk çocuk oynamışsa içinde gri metalimsi bir malzeme olduğu için dikkat çektiğinden sert bir cisimle çizilmişe benziyor. bana göre kafaya takılacak bir durum değil. fotoğraftan da dikkatli bakınca belli oluyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
hocam o gri çıta nasıl çizilir anlam veremiyorum sürekli dokunulan bir yerde değil o çıta. o bölgeye büyük bir ihtimal müdahalede bulunulmuştur. vücudumuzun temas ettiği bir nokta değil yani. aklıma sadece temizlik esnasında yada çoluk çocuk oynamışsa içinde gri metalimsi bir malzeme olduğu için dikkat çektiğinden sert bir cisimle çizilmişe benziyor. bana göre kafaya takılacak bir durum değil. fotoğraftan da dikkatli bakınca belli oluyor.
Hocam valla fark ettiğimde ben de inan senin gibi sorguladım. Muhtemelen dediğin gibi ya oto yıkamada silinirken bir şeyler olmuş ya da ben koltukta değilken çocuklar oynayıp bir şekilde imzalarını atmışlar...

Aracınız
Civic FC5 2020
Temas etmeden o kısmın deforme olması imkansız. 5 yaşına girmiş 130 bin km devirmiş arkadaşın aracinda bu problemi görmedim.

Kapı döşemesi sökülüyor arka dan 3-4 vida ve kendi üzerindeki tırnakları tutuyor.

Işıklı modelini taktırıp orjinali satanlar var letgo gibi sitelerde.

2016 - FB7 - Modulo
2018 - FC8 i-DTEC - Mugen
2020 - FC5 - Turbo & Mugen Melez :)

Geri