İçime kurt düşürdüler ( Kaput Filmi Meselesi)

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar merhaba.

2017 yılının ekim ayında Ankara bora bayiden bir fc5 civic almıştım.
alırkende bir miktar fark verip kaput filmi yaptırmıştım. Fakat şuan o flmi söktürmek istiyorum. Bir takım yorumlar okudum zamanla filmi söktürsek bile boya farkı vs oluyormuş. Boyaya zararı varmış açıkcası çok kıllandım.
Honda bayisini aradım. Sökerken kesinlikle aracınıza bir zarar vermeden özel solüsyonla sökeriz dediler. Ama hala içimde bir kurt var.

Araç bu arada BEYAZ Renk. Söküldüğünde diğer aracın beyaz noktalarıyla bir fark oluşmasında ya da kaputta ki boyada bir matlık, soyulma vs olmasından çekiniyorum açıkcası.

Bu konuda fikri olan var mı :(

Aracınız
Dedikleri gibi garanti veriyorlarsa sıkıntı olmaz ama garanti alıp öyle söktür

Ümit demir
Honda civic rs 2018

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar merhaba.

2017 yılının ekim ayında Ankara bora bayiden bir fc5 civic almıştım.
alırkende bir miktar fark verip kaput filmi yaptırmıştım. Fakat şuan o flmi söktürmek istiyorum. Bir takım yorumlar okudum zamanla filmi söktürsek bile boya farkı vs oluyormuş. Boyaya zararı varmış açıkcası çok kıllandım.
Honda bayisini aradım. Sökerken kesinlikle aracınıza bir zarar vermeden özel solüsyonla sökeriz dediler. Ama hala içimde bir kurt var.

Araç bu arada BEYAZ Renk. Söküldüğünde diğer aracın beyaz noktalarıyla bir fark oluşmasında ya da kaputta ki boyada bir matlık, soyulma vs olmasından çekiniyorum açıkcası.

Bu konuda fikri olan var mı :(
Hiçbir şey olmaz sökülmesi uzun sürüyor ama boyaya zarar vermezler merak etmeyin.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bence hic sokturmeyin tasli yollarda kamyonlarin arkasinda giderken taş firlatmasina karşı cok guzel ben 1000 TL para vermis yaptirmistim sadece kaputa ozelligi ise ufak delinme ufak yirtilma oldugu zaman kendi kendine tamir ediyor delikler kapaniyo

Aracınız
Civic FC5 2017
geçenlerde ankara honda efe yetkili servisteki hasar danışmanına kaput filmini öneriyormusunuz diye sordum, önerdiklerini ancak araçtaki kaput filminin iki yılın sonunda sökülmesinin iyi olacağını, uzun süre kaputta kalan filmin boyaya zarar verebileceğini söyledi

Aracınız
Civic FC5 2017
geçenlerde ankara honda efe yetkili servisteki hasar danışmanına kaput filmini öneriyormusunuz diye sordum, önerdiklerini ancak araçtaki kaput filminin iki yılın sonunda sökülmesinin iyi olacağını, uzun süre kaputta kalan filmin boyaya zarar verebileceğini söyledi
İşte bende bu sebepten söktürmek istiyorum. Uzun vadede yarardan çok zararı var diye duydum. 4 ay sonra 2 yılı dolacaktı benim filmin.

Bir an önce söktürmek en iyisi sanırım ama umarım sökerken bi sorun çıkmaz.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bence kesinlikle söktür ben de 1 sene sonra söktürmüştüm zaten 6 ay sonra su bazlı boya sağlamlaşıyor dış etkenlere karşı yeni Honda alırsam kaput filmi falan taktırmam artık.

ywzckr

0
Bence kesinlikle söktür ben de 1 sene sonra söktürmüştüm zaten 6 ay sonra su bazlı boya sağlamlaşıyor dış etkenlere karşı yeni Honda alırsam kaput filmi falan taktırmam artık.

Hocam merakimdan soruyorum su bazli boya 6 ay sonra nasıl sağlamlaşıyor ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam merakimdan soruyorum su bazli boya 6 ay sonra nasıl sağlamlaşıyor ?

Şöyle aracı yeni aldığımda çok kolay çiziliyordu fakat 6 ay sonra aynı araç daha zor çizilmeye başladı deneme yanılma yöntemi bir nevi. Mesela ben şu an çizikleri kendim çıkartıyorum bununla iligi video bile var. :)

ywzckr

0
Şöyle aracı yeni aldığımda çok kolay çiziliyordu fakat 6 ay sonra aynı araç daha zor çizilmeye başladı deneme yanılma yöntemi bir nevi. Mesela ben şu an çizikleri kendim çıkartıyorum bununla iligi video bile var. :)

Benim aracta seramik bile uygulamistim ona ragmen ciziliyor yakinda hare giderici pasta atip tekrar seramik vurucam bu sefer çinden mr fix aldim bakalim ne degisecek. Sana da tavsiye ederim 2 paket seramik 50-60 lira çok da zor değil uygulamasi.

Geri