İdle Start-Stop Sorunu

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar

grupta yeniyim Elazığ HONDA KARABULUT OTO'dan sıfır olarak aldığım FC5 DİZEL A/T 2018 bugün ışıklarda beklerken stop etmedi ve akü işareti çıktı internetten aldığım bilgilere göre sorun start stop aküsündeymiş daha önce yaşayan oldu mu bu sorunu?

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracınız
Civic FC5 2018
Aynı sorun ben de de oldu bugün. Normal de stop-start ı her zaman kapatırım. Çok nadir çalışmıştır. Aynı zamanda araba kumanda pili zayıf uyarısı da alıyorum. Akü geçen sene garantiden değişmiş. Çok çabuk bitmemiş mi sizce.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu olayla ilgili serviste akü ölçümü yapıldı. Garantiden değişim yapacağız dendi. Uğraştırmadan aküyü değiştirecek olmaları hoşuma gitti ama şu anki kullandığım akünün 1 yıl dolmadan değişim istemesi de garanti sonrası için korkutmuyor değil.

Aracınız
Civic FC5 2020
Haziranda aldım aracımı ilk defa 800 km de yaptı hatayı.1000 (bin) km bakımında söyledim baktılar ve araç çok kullanılmadığı zaman olur ve belli bir mesafe gidince çalışır diye söylediler. Şimdi aracım 3000 km ye geldi ve sorun sıklaşmaya başladı. Uzun mesafe gidiyorum oluyor veya olmuyor. Bazen 2 gün kullanmıyorum arabayı sonra kullanınca 5 dk sonra çalışıyor. Anlamadım sorun tam olarak nedir. Yaza ses sistemi yapıcam garantiden çıkmadan göstereceğim bakalım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu olayla ilgili serviste akü ölçümü yapıldı. Garantiden değişim yapacağız dendi. Uğraştırmadan aküyü değiştirecek olmaları hoşuma gitti ama şu anki kullandığım akünün 1 yıl dolmadan değişim istemesi de garanti sonrası için korkutmuyor değil.

Geçmiş olsun. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz. Akülerde genel olarak bir kalite düşüklüğü var. Eskisi gibi uzun ömürlü değiller. Bu durumda insanı korkutmuyor değil. Bagajda takviye kablosu ile gezmeye başlayacağız. :(

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri