Kaput Amortisörü Montajı..

aykutoğlu

Özel Üye
@Cell_master @aykutoğlu
Benzinli araçlarda yok bu sistem 1.5-1.6 yahut donanım farketmiyor.
Dizel olanlarda mevcut kaput kaldırma sistemi.

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Videoyu buldum arkadaşın da dediği gibi özellikle 2. el dizel civic alacaklar dikkat etmeli. Sahibi 20 km hızla giderken köpeğe çarpmış yaya koruma için yapılan kaput pistonları devreye girmiş Eylül 2019 servis maliyeti 28 bin tl lik bir masraf ki şu an 30 bin tl nin üzerinde masraf çıkar..

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Videoyu buldum arkadaşın da dediği gibi özellikle 2. el dizel civic alacaklar dikkat etmeli. Sahibi 20 km hızla giderken köpeğe çarpmış yaya koruma için yapılan kaput pistonları devreye girmiş Eylül 2019 servis maliyeti 28 bin tl lik bir masraf ki şu an 30 bin tl nin üzerinde masraf çıkar..

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus
Bu güvenlik sistemleri güzel ama kaza anındaki değişim maliyeti ülkemizdeki hasar kaydı bazlı 2.elde ciddi problem :cautious:

Cümleten hayırlı akşamlar hayırlı ramazanlar..
İki ay önce aldığım montajını yapmak için daha yeni ilham gelen pistonları bu gün taktım Delikler hazır herhangi bir delme kesme işlemi yok.
Pistonlarla gelen pullar zayıf ve küçük değişmesi gerek ben onları kullanmadım kendim somunların altına daha sağlam ve büyük pul koydum.
Montajı kolay yanlız dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta var.
Öncelikle sağ / sol olayına dikkat etmek gerekiyor.
Birde alt kısımların somunlarını takarken mutlaka ama mutlaka sonunun düştüğünde aracın motor alt koruyucu kapağına düşmemesi için araya bir bez koymak çok önemli yoksa düşen somunu almak için iş ön tamponu sökmeye kadar gider..
Birde tek kişi gerçekten zor oluyor çünkü kaput çubuğunu kapalı konuma getirmek zorunda kalıyorsunuz. Kaputu boyun ve omuzunuzla diremek baya yorucu. Ama illaki tek kişi yapacaksanız kaput çubuğu ile kaputu sabitleyin önce diğer tarafı yapın daha sonra çubuğunu indirip çubuk tarafını yapın yanlız dikkat edin tek piston sabit tutmuyor sadece yükü biraz hafifletiyor.
Sonuç çok güzel oldu harika çalışıyor ve değişik bir hava kattı
Ürün adresi :

Daha öncesinde çamurluk içi kapak almıştım onları panç ile dedim.
Ekli dosyayı görüntüle 258836
Ekli dosyayı görüntüle 258837
Ekli dosyayı görüntüle 258838
Ekli dosyayı görüntüle 258839
Ekli dosyayı görüntüle 258840
Ekli dosyayı görüntüle 258841
Hocam selamun aleyküm sana zahmet amortisör açıkken uçtan uca toplam uzunluğunu ölçebilir misin birde üzerinde yazar kaç newton başıncı var örneğin 200N falan yazar bi bakıp bilgi verebilir misin sana zahmet

Geri