kaput korumayı taşın delmesi

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba arkadaşlar. Yetkili honda servisinde kaputa, yolda sıçrayan taşlar zarar verdiği için kaput koruma yaptırmıştım. Üzerinden bir yıl geçmedi, kenarları kabarmaya başladı. ( tazyikli sudan kullanıcı hatası diyecekler ama ilk günden beri olabildiğince dikkat ettim su tutarken kaput filmi kalkmasın diye) garantiden yenilenir diye düşünüyorum, sonuçta o ürün de garantili. daha ilginci, kaput koruma yapıldıktan sonra( film kaplandıktan sonra olmuş bu paslanma şuradan biliyorum, film çekilmeden önce ojeyle noktasal tüm boya kalkmalarını kapatıp öyle film çekmiştiler) kaput filmi küçük bir taş sekmesiyle delinmiş, oradan boya kalkmış ve paslanmış. yani koruma olan yerde bile boya kalkıp paslanma oluyor. tavandaki boya kalkmaları ve paslanmalarını saymıyorum bile.( toplu iğne başını geçmeyecek boyutta her biri)
Saadete gelirsem, koruma olsun olmasın bu boyalar kalkıyor ve pas yapabiliyor. Daha da üzücü kısmı, yetkili servis uygun kodlu boyayı sürdüğü halde(ojeyle) renk araçla tutmuyor, benek benek belli oluyor. yani sadece minik boya ile pası engelleyebiliyoruz, tam olarak ne yapabiliriz aracın kendi rengiyle birebir uyması için? (ilk foto kaput koruma olan kaputtan)IMG_20210706_202324.jpgIMG_20210704_133556.jpg

Aracınız
Civic FC5 2020
Taş izi olan kaputa koruma filmi önerilmiyor diye hatırlıyorum.paslanma bence normal çünkü rötuş yapıp çekmişler diyorsunuz. Rötuş sağlam çekilmiş olsa ve tam kuruduktan sonra çekilse paslanma olmazdı diye düşünüyorum

Mate 20 pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Taş izi olan kaputa koruma filmi önerilmiyor diye hatırlıyorum.paslanma bence normal çünkü rötuş yapıp çekmişler diyorsunuz. Rötuş sağlam çekilmiş olsa ve tam kuruduktan sonra çekilse paslanma olmazdı diye düşünüyorum

Mate 20 pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben de bilmiyorum ki, keşke sevgili Honda servisi beni bu konuda uyarsaydı. Pardon, orası bir ticarethane gerçi :)

Geri