Civic ES7 Kardeşler sizden yardımcı olmanızı istiyorum

- Vtec 2 2006 makyajlı kasa motorunu toplattım ve bugün hayırlısı ile aldım aracı belli bir km gittikten sonra arıza lambası yandı tekrar motor toplattıgım yere gittim ve arızayı katalizör sen veriyor dedi mekanikse birşey yok dedi sunu merak ediyorum oksijen sensörünün hatasıyla katalizörün hatası aynı mı
- vtec 2 lerde 1. Oksijen sensörü nerede onu bilen biri fotoğraf olarak atabilir mi
Yardımcı olursanız tekrardan teşekkür ederim o arıza lambasını görmek istemiyorum sigortayı çıkartıp takmak istemiyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hayırlı olsun.
> Oksijen sensörleri bozuk ise katalizör bozuk olsa bile göremezsiniz. Sensörler sağlam ise katalizör arızasını o zaman görürsünüz. Çıkan arıza kodunu öğrenebilirmiyim?
> Birinci oksijen sensörü motora yakın bulunur. Çok önemlidir. Sıkıntılı ise değişmeli. 2. Sensör katalizörü takip eder. Önemli değil derler. Mekanik sıkıntı yapmaz.
> Bende arıza lambasının yanık kalmasını hiç sevmem. Bu konuda ustalar ile çok tartışmamda oldu. Normal deyip çıkıyor ya deli oluyorum. Canı sıkılınca yanıyor sanki.
> Fotoğrafları paylaşacağım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Katalizatör sistemi verimliliği eşiğin altında arıza bu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu bilgiye göre 2 sensörde çalışıyor. İki sensör arasında istenen fark olmayınca katalizör işlevini tam göremiyor diye yorumladım. Yinede kodu bilsek güzel olurdu.
> Önce kurtarma operasyonu yapılır. Katalizör temizliği için dışarıdan sizin yapabileceğiniz benzinde yüksek devir sürmektir. Kurum var ise yakarak temizlenir. Benzin deposuna katkı koyup temizleme yapılabilir mi denemedim. Bu halde emisyon testinden zor geçer. Belki bu test ilede Karbonmonoksit değerine bakılabilir. Normalde sıfır olmalı.
> Egzos ustası arkadan kamera ile bakıp durumu gözlemleyebilir.
> Katalizörde metalik parça sesi veya peteklerinde çatlama varsa işi bitmiş demektir. Değişim şart.

Geri