Kasım 2020 - Honda Bakım Kampanyası (2016 öncesi için geçerli)

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bence aracınızı biraz kullanıp subap ayarı ve buji sonrası şikayetlerinizin azalıp azalmadığını gözlemleyin.
Hatta bence hazır subap ayarı yapılmışken ayar sonrası LPG bakımı ve yol LPG ayarı yaptırmanız faydalı olacaktır.
Lpg bakımını en kısa surede yaptırmayı düşünüyorum uyarı veriyor zaten. Yol lpg ayarı dediğiniz afr ayarı mı oluyor ? Bu işi İzmir’de iyi yapan bir yeri tavsiye etmişti arkadaş forumda ama unuttum :confused: iyi ayar yapabilen yer tavsiye edecek var mı aramızda acaba ?

Aracınız
Civic FB7 2012
Lpg bakımını en kısa surede yaptırmayı düşünüyorum uyarı veriyor zaten. Yol lpg ayarı dediğiniz afr ayarı mı oluyor ? Bu işi İzmir’de iyi yapan bir yeri tavsiye etmişti arkadaş forumda ama unuttum :confused: iyi ayar yapabilen yer tavsiye edecek var mı aramızda acaba ?
Hocam ben istanbulda AFR ayarı yaptırdım, aracımın performansında bir iyileşme gözlemledim. Sizde isterseniz aşağıda linkten İzmir’deki yetkiliyle görüşüp yaptırabilirsiniz.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
AFR'de biraz daha detaylı oluyor ve anladığım kadarı ile AFR diyince fiyatta 2 katına çıkıyor :unsure:
Yine de hiç yapılmamışsa yapılmasının faydalı olacağını düşünüyorum.

Aracınız
Civic FB7 2012
AFR'de biraz daha detaylı oluyor ve anladığım kadarı ile AFR diyince fiyatta 2 katına çıkıyor :unsure:
Evet hocam, yola çıkıp çeşitli devirlerde benzin ms değerleri yakalanıp lpg ye de aynı değerler uygulanıyor. Fiyatı da 200 TL

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Devir ayar tablosunda yaklaşık 250 kutucuk olur. Rolantiden başlayarak her viteste devirler kontol edilir.
> Önce kapalı döngü bakılır. En son açık döngü kontrol edilir. Elbette rastgele değil. Ecudan
STFT: Short Term Fuel Trim (Kısa dönem yakıt kesme) değeri takip edilir. Bu ile kapalı döngü ayarı yapılır. Egzoza takılan widebant sensöründe 14.5-14.7 olması istenir.
> Açık döngüde Stft devre dışı kalır. Widebant sensörü ile 12.8'e kadar ayarlanabilir.
> Elbette bunu yapmadan önce subap ayarı, lpg montajı, filtre, enjektörler, regülatör, benzin yakıt haritası düzgün olmalı. Neticede fabrika ayarı yapmış gibi olur. Fiyat 150 tl. idi zam yapıldı mı bilmiyorum. Afr ayarını işin ehli yapması çok önemlidir!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Hiç bir işiniz yoksa bile 100 bini geçenler termostatı mutlaka değiştirin. önümüz kış, trmostat çok çalışacak, servislerin km ye göre bakım işlemlerinde geçmiyor termostat ve pek kimse önemsemez ama bozulursa motoru elinize alırsınız. çoğunlukla da 150 binden sonra falan bozuluyor. çok pahalı bişey değil, değişimi de 3-5 dakikalık bir olay, dışarıda 250 TL ye değiştiriyorlar orijinalini serviste en fazla 400 falandır diye düşünüyorum.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Normalde trigeri olan arabalarda termostat triger değişirken oluyordu fb7 de termostat sıkıntısı yaşayan oldu mu ?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ben de Honda Marmara'yı aradım bugün 820 buji fiyatı +60 işçilik, 305tl V kayışı +100tl işçilik. Bujiyi geçen sene değişseydim 200tl kardaydım.
Buji SILZKR7C11DS kodlu. Adam sağ olsun tek tek söyledi?

Ekstra olarak da şanzıman yağı 160tl litresi, 280tl de şanzıman yağı filtresi fiyatı aldım.
Randevu aldım salı sabaha. Bujiler 870 olmuş, V kayışı aynı. İşçilikler de aynı.

Geri