Kasisten geçerken sağ ön amortisör tarafından gelen tak sesi

Ad Soyad
Ozan kıvrak
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar merhabalar . 2022 eco elegance civic sahibiyim . Başlıkta belirttiğim gibi kasislerden geçerken veya hafif çukurlardan geçerken metale vurma sesi gibi bir ses geliyor. Darbe emişi anlamında bir sıkıntı sezmedim ama bazen direksiyonda belirttiğim ses gelince çok hafif titreşim hissediyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Servise götürdüm ne yazık ki çözemediler.
Başına gelen veyahut fikri olan arkadaşlar var ise fikirlerini ve tecrübelerini yazarlarsa çok memnun olurum. Sürüşe etkisi olmasa da o sesi duymak hissiyat anlamında çok kötü.
Şimdiden teşekkür ediyorum. Umarım çözüme birlikte ulaşırız

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gmb

Ad Soyad
Güray B.
Aracınız
Civic FE1 2021
Birkaç gün giremedim foruma ondan dolayı hemen yazamadım arkadaşlar.

@Fa06 mutlaka haberdar ederim tabiki
@Ugr60 bunu bir deneyeyim bugün teşekkürler tavsiye için inşallah düzelir.
@Hezarfen34 dostum arabayı lifte kaldırdılar ilk gittiğimde vidaların bazen Torku yetmiyor deyip sıktılar alt yakımı salladılar akslarda birşey yok gibiydi. Ben açıkçası z rotlardan şüpheleniyorum.
@gmb benden önce servise girerseniz bu konuya yazarsanız çok memnun oluruz

Benim görüşüm mutlaka bir parça değişecek şüphelendiğim yer z rotları çünkü özellikle diyelim direksiyonu sağa çevirdiğinizde bu ses daha sık gelmeye başlıyor. İnşallah kış gelmeden götüreceğim servise.
Ama tabi başına gelmiş başka arkadaşlar var ise çözümlerini yazarlarsa çok memnum oluruz.

ben bakımda bu sorunu söyledim, birşey yok dediler... ama servis ustası ile ayak üstü konuştuk bence bakmamışlar ama sorunun ne olduğunu bal gibi biliyorlar. Bence müsterileri galeyana getirmemek için birşey yok diyorlar ama sağ tarafta sorun var. Usta benim biraz arabadan anladığımı ve konu hakkında tespitlerimiz yerinde olduğunu anladıktan sonra gülümseyerek sorun görmedik dedi ama ben öyle söylemesi gerektiğini düşünüyorum, araç garantide ses devam ederse servise bırakacağım aracı.

Aracınız
Arkadaşlar bu sesi soğuk havalarda daha çok duyarsınız. Amortisör kule takozu ve ya bilyasından gelebilir.

Bir diğer sorunun kaynağı ise askı rotu(Z rot) sorun bulunamadıysa gene, buşinklere bakılır (kauçuk burç) komple kontrol edılır.

Ad Soyad
Boşver Utkucum
Aracınız
Civic FE1 2021
benim araçtada kasisten geçerken gıcırdama tarzı bir ses var (golf 7, passat b8, audi a3 kullanan var ise burçlardaki ses ile benzer bir ses) . servise gittiğimde sağolsun ses hiç bi yerden gelmedi tespit edemedik.

gmb

Ad Soyad
Güray B.
Aracınız
Civic FE1 2021
ses sorunu devam ediyordu, dün kış lastiğini takarken sürücü tarafı ön ve arka amörtisörlerde yağ kaçağı fark ettim. Bugün servise uğradım incelediler, garanti için merkeze soracaklarını söylediler bakalım bekleyeceğiz ama anladığım 2 amörtisör de patlak

Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Amortisör kule takozu muhtemelen eğer yokuş yukarı çıkarken de sürtünme sesleri geliyorsa motor takozu olabilir. Sorun yok ne demek ses olması başlı başına bir sorun zaten.

gmb

Ad Soyad
Güray B.
Aracınız
Civic FE1 2021
ses sorunu devam ediyordu, dün kış lastiğini takarken sürücü tarafı ön ve arka amörtisörlerde yağ kaçağı fark ettim. Bugün servise uğradım incelediler, garanti için merkeze soracaklarını söylediler bakalım bekleyeceğiz ama anladığım 2 amörtisör de patlak
arkadaşlar FE1 aracından ses gelenler mutlaka amortisörlerini gözle kontrol etsinler...bugün başka bir FE1 aracı inceledim onda da yağ kaçağı oluşmuş

Ad Soyad
Ozan kıvrak
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar merhaba . Servise gitmeden yazmak istemedim. Servise bu ses durumunu söyledim arkadaşlar da testte sesi farkettiler ancak sesin kaynağını bulamadılar aracın kalması gerektiğini söylediler ben de zamanım olmadığından aracı bırakmadım ama amortisörlerde vs bir yağ kaçağı görmedik. Aralık ayında aracı bırakıcam servise inşallah bulabilirsek sorunu buradan bilgilendirme yapacağım çözüme ulaşan arkadaşlar olur inşallah.

EK7

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar uzun bir süredir foruma girmiyordum, henüz gördüm sanırım kimseye bir çözüm üretilmemiş. Arkadaşlar amortisörde boşluk var. Yağ kaçağı veya patlaklık bi durum yok, anladığım kadarıyla güvenliğe etki edecek bir durum da yok ama o boşluk lak sesine neden oluyor.

Geri