Kayış sesi mi?

Aracınız
Selamun aleykum arkadaşlar,

Aracımda birkaç gündür "viyk viyk" şeklinde bir ses geliyordu. Gaza basınca gelen bu ses, gazdan ayağımı çekince kesiliyor. Bu akşam klimayı açtığımda ise ses gitti gibi. Klima açınca sesin gitmesi veya azalması kayışlarla alakalı olduğunu teyit etti gibi, ne dersiniz?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ve aleykümselam
Gaza basma esnasında V kayışı daha hızlı döner. Klima kompresörüde V kayışına bağlıdır. Klimada çalışma esnasında V kayışana yük biner. Elbette kayışın sene ve kilometre bilgileride önemlidir. Kayış sert bağlı olsa takır takır ses yapar. Gevşek olsa cıyak cıyak ses yapar. Uzun süre klimayı çalıştırmadıysanız belki ondan olmuşta olabilir.

Aracınız
Ve aleykümselam
Gaza basma esnasında V kayışı daha hızlı döner. Klima kompresörüde V kayışına bağlıdır. Klimada çalışma esnasında V kayışana yük biner. Elbette kayışın sene ve kilometre bilgileride önemlidir. Kayış sert bağlı olsa takır takır ses yapar. Gevşek olsa cıyak cıyak ses yapar. Uzun süre klimayı çalıştırmadıysanız belki ondan olmuşta olabilir.
Son dediğiniz ihtimal son derece kuvvetli. Kış çok sert geçmediği için hemen hiç klimayı açmadım denebilir. Yine de V kayışı değişimi için bir işaret olabilir mi?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Son dediğiniz ihtimal son derece kuvvetli. Kış çok sert geçmediği için hemen hiç klimayı açmadım denebilir. Yine de V kayışı değişimi için bir işaret olabilir mi?
Olabilir, düşük devirde kayıştaki titreşimler daha çok kendini belli eder.

Geri