Kaza airbag açıldı

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar
Dün E5 de sol şeritten seyir halinde giderken Gebze de orta seritteki kamyon sağ şeride geciyim derken sağ seritteki aracı kör noktasında kaldığı için görmemiş sağ arkasından vurmuş araç spin atıp önüme düştü frenleme yaptım fakat çarptım tahmini 40 50 km hızda
Bu sebeple on iki airbag açtı kemerler kilitlendi ön tampon sağ sol çamurluk sol sağ kapı jantlar lastikleri değişim gözüküyor kaput farlar sağlam Honda damla ya aracı çektik çekiciyle
Hasar kayıttaki adam üstün körü bunları yazdı detaylisini arkadaşlar hafta içi yapacak dedi ama pert gözükmüyor diyor
Şimdi bu araç pert çıkmazsa çok sağlam hasar çıkacak üzerine ağır hasar kaydı olacak değeri en az 100bin inecek değer kaybını inceledim fakat en fazla 20 30 veriyor gözüküyor
Aracı perte çıkarmak daha iyi mi olur benim için yardımcı olabilecek birisi var mı
Honda damla da yardımcı olabilecek birileri
Aracımda kasko sigorta var allianzdan yaptırdım
Çok şükür bende airbag ellerimi siyirmasindan baska yaralanma can kaybı olmadı Screenshot_2022-11-12-15-49-36-414_com.miui.gallery.jpgIMG-20221112-WA0015.jpg

Mi 9T cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gunesec

Özel Üye
Geçmiş olsun hocam, size bir şey olmaması iyi. Airbagler açıldısa pert olma ihtimali var diye biliyorum.

Xedos

Özel Üye
Gecmis olsun. Pert icin aracin aslinda tam olarak belli bir yuzdeyle hasar almasi bile gerekmiyor.
Sistem su sekilde isler. Sizin hasarinizi yaptiracak olan Allianz piyasa kosullarina gore tamir mi ettirirse yoksa size aracin degerini odeyip araci mezatla mi satarsa daha az kaybeder buna bakar? Dolayisiyla bazen basit gibi gorunen hasarlarla bile pert sahibi olabilirsiniz. Sigortacinizla gorusun oncelikle. O size durumunuzu inceleyip bilgi verebilir. Allianz olmasi islemleri biraz hizlandirip biraz da piyasaya gore sizi siger sigorta firmalarina karsi avantajli kilar. Cok buyuk birseyden bahsetmiyorum, beklentiniz yuksek olmasin.
Goruntude benim dusuncem bu araci pert yapin derseniz yaparlar. Mesela sahibinden ilanlarinda benzer aracin en dusuk fiyatli ilanindan yuzde 5-10 dusuk fiyat gelir size.
Pert olmasin isterseniz ki belki de zaten sirketin isine de bu geliyordur, araci yaptirip verirler ancak o zaman da onunuzde iki secenek var. Yetkili serviste sifir ve orijinal parcalarla yapilan arac mesela 150bin liraya yapilir ve aracinizin tramerinde bu cikar. Bedelle Agir Hasar ayni sey degildir bu arada. Eger kazada kusurunuz yoksa bu miktarin genelde yuzde 20 ya da 30’u civarinda deger kaybini bu sekilde nakden alirsiniz. Yani 150bin lira icin mesela 30bin lira gibi.
Ya da disarida ozel serviste yaptirirsiniz ve cikma parca vs ile bu hasar 50 bin liraya hallolur diyelim. O zaman da trameriniz kuculur ama deger kaybi tazminatiniz da 15 bin lira olur vs vs
Yani cok kucuk olmayan hasarlarda durum biraz karmasik halde gunumuzde. Kazaniz bana da biraz arada gorunmekle birlikte sanki yaptirirlar gibi gorunuyor cunku arac satislari da dusuk ve fiyatlar da biraz yuksek gorunuyor sahibindende. Yani yaptirmak daha karli olabilir sigorta acisindan.

<> 2020 Honda Civic Sport+ Man.

Geri