Civic FC5 Kaza yaptım kaportada kırık oluştu sigortadanmı yaptırmalıyım,yoksa kendimmi yaptırmalıyım?

Ad Soyad
Mensur tursunoğlu
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar, dün akan trafikte traifiğin yavaşlamasıyla fren yaptım durdum arkadaki araç hızını alamayıp arkadan bana vurdu.kaza tutanağı tuttuk ayrıldık.Şimdi benim araca vuran arkadaş istersen sigortayı bozmayalım yaptıralım ücreti neyse ödeyeyim teklifini yaptı.Birkaç arkadaşa sordum bu konuda sigortadan yapılmasının daha sağlıklı olduğunu söylediler.İlk kazam olduğu içinde bu konularda tecrübesizim bilgili arkadaşların bilgisine başvurmak için bu konuyu açıyorum.Bir yere götürdüm usta yaparız hallederiz onarırız bunda bir şey yok diyo.Başka bir yere götürdüğümde de bunu onarsakta macun manyağı olacağı için boya ilerde en ufak darbede atabilir değişim daha sağlıklı diyo.ustaya sigortadan bu değişim yapılsa orjinaliylemi değişcek diye sordum bunların yan sanayisi yok zaten piyasada orjinaliyle değişir dedi ne kadar doğru onuda merak ediyorum açıkçası.Arkadaşlar aracın fotoğrafını da ekliyorum.değerli bilgilerinizi bekliyorum.Bagaj kapağı kapanmıyo şuan havuz içeri doğru gittiğinden dolayı ama bagaj kapağında bir hasar yok.

Ekli dosyalar

• IMG_3520.jpeg
    IMG_3520.jpeg
    258.6 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_3519.jpeg
    IMG_3519.jpeg
    261.5 KB · Görüntüleme: 29
Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
bagaj kapagında bişiy yoksa cıkma tamponu 3-5 bin arası temin edersizni hatta beyaz bile bulunur. servise ver,irseniz direk değişim olur gereksiz tramer işlerniz madem karsı taraf kabul ediyor cıkma bi tampon bulup takın ugrasmayın

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun eğer karşı taraf kesin samimi ise hatasını kabul ettiyse diğer arkadaşın dediği gibi çıkma parça bulmanız mümkün renk bakımından kolayca tamir edilicek gibi durmuyor pek tamir ederim diyen kişi sırf sizden para koparmak için söylemiş ne yaparsa yapsın olmaz tampon yırtılmış çünkü.

Ad Soyad
Mensur tursunoğlu
Aracınız
Civic FC5 2018
çıkma tampon bulun ucuz yollu halledin, bunun için sigortanızı delmeyin, hasar kaydı işletmeyin,
Peki orjinal çıkma tamponu nerede bulabilirim.ve karşı tarafın %100 suçlu olduğu kazalarda sigortadan işlem başlatmam yinede benim bidahaki sene sigorta yaptıracağım zaman sigorta fiyatının şişmesine sebebiyet verir mi

Ad Soyad
mustafa akgül
Aracınız
Civic FC5 2021
Senin sigortanın şişmesine sebep olmaz ama sigortadan yaptırırsan tampon değişir ve tramer çıkar sigortadan yaptırmamak senin avantajına hertürlü

Geri